Kolejna edycja Parku Sztuki za nami

  • 13.09.2021, 14:31
  • Karolina Jaszczuk
Kolejna edycja Parku Sztuki za nami
Podczas tegorocznej edycji Parku Sztuki można było oglądać prace artystów z całego kraju. Nie zabrakło też performansów odegranych w otoczeniu parku Radziwiłłowskiego.

W ostatni piątek (10 września) w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej odbyła się dwunasta edycja Parku Sztuki. Jest to wydarzenie promujące działania artystyczne w przestrzeni publicznej. Ma na celu wyjście ze sztuką z murów galerii i muzeów do mieszkańców. - Zgłoszenia prac odbywały się w formule konkursu. W tym roku z całej Polski napłynęło 18 projektów, z czego do realizacji komisja wybrała 14. - mówiła Renata Sobczak, koordynator Parku Sztuki oraz kierownik Galerii Podlaskiej.

W parkowej przestrzeni przez cały weekend można było podziwiać instalacje artystyczne twórców między innymi z Łodzi, Torunia, Bydgoszczy, Gdańska, Kielc, Międzyrzeca Podlaskiego czy też Białej Podlaskiej. Nie zabrakło performansów.

Komisja konkursowa przyznała w tym roku nagrodę specjalną. Otrzymał ją Andrzej Męczyński z Międzyrzeca Podlaskiego, który od wielu lat wystawia swoje prace podczas Parku Sztuki.

 

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (94)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe