Jarmark przyciągnął tłumy. "Biawena" świętowała jubileusz z mieszkańcami

  • 13.09.2021, 15:19
  • Karolina Jaszczuk
Jarmark przyciągnął tłumy. "Biawena" świętowała jubileusz z mieszkańcami
Odbył się kolejny Jarmark Michałowy w centrum miasta, który zgromadził tłumy nie tylko mieszkańców, ale i wystawców. Podczas wydarzenia hucznie swój jubileusz świętował Zespół Pieśni i Tańca "Biawena".

W miniony weekend na bialskim placu Wolności odbył się coroczny Jarmark Michałowy. - Nasz jarmark to nawiązanie do najpiękniejszych tradycji Białej Podlaskiej. Już w czasach Radziwiłłów miejskie jarmarki pełniły początkowo funkcję ekonomiczną i gospodarczą, ale z czasem także kulturalną. Gościmy ponad 50 wystawców z całej Polski, a także z Litwy. - mówił podczas otwarcia Michał Litwiniuk, prezydent miasta.

Podczas jarmarku można było zobaczyć, skosztować oraz nabyć wiele lokalnych produktów, wypieków, wędlin czy też ręcznie robione ozdoby i odzież. Uczestnikom nieustannie towarzyszyła muzyka dobiegająca ze sceny i animacje dla najmłodszych.

W czasie jarmarku można było zobaczyć również jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Biawena". Grupa obchodziła swoje 45-lecie istnienia. Z tej okazji na scenie pojawili się tancerze trzech pokoleń.

- Dla nas jako zespołu najważniejszą rzeczą jest kultura, dbanie o nią i jej promowanie. Zwłaszcza jeżeli chodzi o tą ludową, ale nie tylko. Mam nadzieję, że nasz działalność powoduje to, że i mieszkańcy się tą kulturą ludową interesują. - mówił Rafał Izbicki, dyrektor zespołu.

Obecnie dyrektorem zespołu jest Rafał Izbicki, który przejął funkcję oraz pasję od swojego ojca - Janusza Izbickiego, wieloletniego dyrektora ZPiT "Biawena". Przez prawie pół wieku swojej działalności zespół dał ponad 900 koncertów w kraju i za granicą. Przewinęło się przez niego ponad 700 osób. Grupa zdobyła wiele nagród oraz wyróżnień, w tym Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej.

 

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (128)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe