Prezydent otrzymał pogróżki

  • 14.09.2021, 13:51
  • LJK
Prezydent otrzymał pogróżki fot. archiwum
Groźba pozbawienia życia Michała Litiwniuka, bialskiego prezydenta bada bialska prokuratura. W sierpniu na skrzynkę elektroniczną urzędu ktoś wysłał wiadomość, która tego dotyczy.

Na początku sierpnia na skrzynkę Urzędu Miasta Biała Podlaska wpłynął e-mail o groźbie pozbawienia życia. Adresatem gróźb jest Michał Litwiniuk, prezydent miasta. - Zgłoszenie, które otrzymaliśmy dotyczy groźby karalnej, pozbawienia życia. Zawiadomienie złożył pracownik urzędu a następnie pokrzywdzony, gdyż wcześniej był nieobecny - informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej.

Sprawę potwierdza również prokuratura. - Nadzorujemy dochodzenie w sprawie gróźb. W tej chwili podejmowane są czynności w celu identyfikacji sprawcy - podkreśla Edyta Winiarek, Prokurator Rejonowy w Białej Podlaskiej. 

Do tematu odniósł się sam zainteresowany w oświadczeniu na swoim profilu na facebooku. - Złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i liczę, że sprawca zostanie wykryty i ukarany. W żaden sposób te pogróżki nie wpłynęły i nie wpłyną na ograniczenie mojej aktywności samorządowej i społecznej - pisze Michał Litwiniuk. Całość oświadczenie dostępna na stronie facebook prezydenta.

To już kolejny włodarz miasta na terenie Polski, który otrzymał tego typu wiadomości. Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz, zabity prezydent Gdańska również otrzymywał groźby.

LJK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zbyszek
Zbyszek 14.09.2021, 17:45
Elektorat PISu .brak slow. Pan posel Stefaniuk powinien stanowczo potepic to zachowanie.powinien porzucic mowe nienawisci i jatrzacy sie jad.
Jojo
Jojo 14.09.2021, 17:35
Pewnie sam sobie wysłał żeby wzbudzić sensację. Litwiniuk kumpel pisowca stefaniuczka który go wydymał zeby zostać preziem wsi miasta biała podlaska jprd ...

Pozostałe