Na scenie przez dwa dni królował jazz

  • 14.09.2021, 11:37
  • Karolina Jaszczuk
Na scenie przez dwa dni królował jazz
Obyła się jubileuszowa edycja Podlasie Jazz Festival, czyli jednego z najbardziej znanych wydarzeń promujących muzyką jazzową. Na scenie pojawiło się wielu artystów, w tym Karen Edwards oraz Leszek Możdżer.

W ubiegły weekend w bialskim amfiteatrze odbył się jubileuszowy 20. Podlasie Jazz Festival organizowany jak zawsze przez Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe z Jarosławem Michalukiem na czele.

- Mam tę wielką przyjemność wraz ze stowarzyszeniem prezentować mieszkańcom muzykę jazową. W ciągu tych 20 lat zorganizowaliśmy podczas Podlasie Jazz Festivalu około 100 koncertów. Wystąpiło na nich blisko 500 artystów z wielu miast, Stanów Zjednoczonych, Europy Zachodniej, Indonezji, Ameryki Południowej oraz zza naszej wschodniej granicy. - podsumowywał Jarosław Michaluk, prezes stowarzyszenia.

Impreza rozpoczęła się w sobotę. Na scenie można było wtedy zobaczyć i usłyszeć Kwartet Afanasjew-Szymanowski oraz amerykańską gwiazdę Karen Edwards i Eljazz Trio. Następnego dnia na scenie zaprezentował się Chopin University Big Band. Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był kompozytor i pianista Leszek Możdżer.

Warto wspomnieć, że stowarzyszenie co roku organizuje także Biała Blues Festival, przez który także przewinęło się już kilkuset światowej sławy artystów.

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe