Wygrali konkurs na najpiękniejszy tradycyjny wieniec na Wojewódzkich Dożynkach

  • 15.09.2021, 09:40
  • Wiktoria Wdowiak
Wygrali konkurs na najpiękniejszy tradycyjny wieniec na Wojewódzkich Dożynkach fot. Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce
Odbyły się Wojewódzkie Dożynki 2021, podczas których rolnicy podziękowali za tegoroczne plony. Podczas imprezy rozstrzygnięte zostały dwa konkursy na tradycyjny i współczesny wieniec dożynkowy. Najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy stworzyli mieszkańcy jednej z gmin powiatu bialskiego i zajęli pierwsze miejsce w jednym z konkursów rozstrzygniętych podczas imprezy. Na spotkaniu nie zabrakło koncertów, występów zespołów ludowych oraz wystawy rolniczej.

W niedzielę (12 września) w Lubyczy Królewskiej odbyły się Wojewódzkie Dożynki 2021. Podczas spotkania rolnicy podziękowali za tegoroczne plony. Na imprezie rozstrzygnięto dwa konkursy, na tradycyjny i współczesny wieniec dożynkowy.

Podczas konkursu na tradycyjny wieniec obowiązywał sposób wykonania zgodny z tradycją dawnych wieńców dożynkowych występujących na terenie województwa  lubelskiego. Pierwsze miejsce w konkursie zajął wieniec z miejscowości Dębów z gminy Sosnówka, drugie wieniec z Zezulina Drugiego, a trzecie wieniec z Gęsiej Wólki.

Sposób wykonania wieńców w konkursie na współczesny wieniec był zgodny ze współczesnymi trendami, z wykorzystaniem dostępnych technik i materiałów. Pierwsze miejsce zdobył wieniec z miejscowości Marynin, drugie wieniec z Jabłoń a trzecie wieniec z Zagrody.

Tegoroczne spotkanie dożynkowe wzbogacone było o koncerty, wystawę rolniczą oraz punkt szczepień przeciwko Covid-19. Na imprezie nie zabrakło występów ludowych zespołów.

Organizatorami tegorocznych dożynek wojewódzkich był  Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Powiat Tomaszowski, Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Tomaszowskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

Wiktoria Wdowiak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe