Zespoły sześciu narodowości na jednym koncercie

  • 15.09.2021, 10:05
  • Wiktoria Wdowiak
Zespoły sześciu narodowości na jednym koncercie fot. Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach
Zorganizowano koncert w ramach projektu „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Podczas spotkania odbyły się prezentacje muzyczne kultur mniejszości narodowych i etnicznych „Muzyka Narodów Południowego Podlasia”. W muzycznym widowisku udział wzięły zespoły prezentujące sześć narodowości.

W niedzielę (12 września) odbył się koncert muzyczny, w którym udział wzięły zespoły prezentujące sześć narodowości, które kiedyś zamieszkiwały na terenie Łomaz i Podlasia. Muzyczna impreza wydarzyła się w Łomazach w parku przy Placu Jagiellońskim.

Na scenie wystąpiło wiele zespołów, zespół Klumpe z Litwy, Berberys prezentujący muzykę żydowską, Faina Nikolas z Rosji, białoruski zespół Souvenir oraz ukraiński zespół Tuhaj Bej. Polską muzykę zaprezentował zespół Kombi. Na scenie z polską muzyką wystąpiła także Orkiestra Dęta OSP w Łomazach, zespół harmonijkowy „Echa Łomaz”, dzieci oraz Lena Trochonowicz, Lena Rusek i Laura Cybulska, Kaja Sobechowicz oraz duet, Małgorzata Derlukiewicz i Javi Rodriguez.

Głównym celem spotkania było zapoznanie mieszkańców regionu i turystów z twórczością muzyczną mniejszości narodowych zamieszkujących kiedyś tereny Południowego Podlasia, w postaci elementu współistnienia i tradycji. Projekt kierowany był do szerokiego grona odbiorców zarówno turystów jak i wszystkich grup społecznych zamieszkujących region, w tym do młodzieży. Dzięki spotkaniu ukazano bogactwo i złożoność regionalnego dziedzictwa kulturowego.

Wiktoria Wdowiak

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe