Złapali jednego z większych przemytników

  • 15.09.2021, 11:14
  • ww
Złapali jednego z większych przemytników fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła przemyt blisko 27,7 tys. paczek papierosów. Jest to jeden z większych przemytów udaremnionych na granicy w województwie lubelskim. Wskazaniem do przeprowadzenia rewizji pojazdu był obraz ze skanera RTG. Kierujący pojazdem nie przyznał się do próby przemytu.

Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała w Koroszczynie papierosy za ponad 400 tys. zł. Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt blisko 27,7 tys. paczek papierosów. Nielegalny transport zatrzymano na granicy z Białorusią w Koroszczynie. Wskazaniem do przeprowadzenia rewizji pojazdu był obraz ze skanera RTG. Zgodnie z deklaracją pojazd przewoził ładunek brykietu drzewnego. W trackie kontroli znaleziono dodatkowe wyroby, pomiędzy brykietem drzewnym funkcjonariusze znaleźli papierosy.

Obywatel Białorusi kierujący pojazdem nie przyznał się do próby przemytu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Od początku roku funkcjonariusze lubelskiej KAS ujawnili już ponad 585 tys. paczek papierosów.

 

ww

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe