Biała Podlaska może mieć swoje radio. Kto zawalczy o koncesje?

  • 15.09.2021, 14:19
  • LJK
Biała Podlaska może mieć swoje radio. Kto zawalczy o koncesje? fot. Karolina Jaszczuk
Można się starać o uzyskanie koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydala specjalne ogłoszenie w tym celu. Nasz region może się doczekać lokalnego radia.

W Monitorze Polskim 8 września ukazało się ogłoszenie Przewodniczącego KRRiT o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie w sposób analogowy programu radiowego: - Radio ma mieć zasięg lokalny o charakterze uniwersalny, tj. zawierający różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę, z tematyką lokalną dotyczącą Białej Podlaskiej oraz innych miejscowości objętych zasięgiem nadawania -  podkreśla Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiTV. 

Program nadawany w bialskiej radiostacji będzie rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i będzie oznaczany nazwą określoną w koncesji. - Można więc już składać wnioski - dodaje rzecznik. 

Nowe radio będzie można odbierać na częstotliwości 95,8 o zasięgu 0,5 kW obejmujące m.in, miasto Biała Podlaska, gminy Drelów, Biała Podlaska, Łomazy, Leśna Podlaska, Piszczac

- Uważam, że jest to bardzo dobra decyzja. Szczególnie na ścianie wschodniej potrzebne są nowe i lokalne programy radiowe. Brakuje mi wiadomości z naszego terenu w drodze do pracy jadąc samochodem - mówi Grzegorz Zenon, mieszkaniec miasta. Dodaje, że tym razem ma nadzieję, że radio będzie naprawdę lokalne i będzie promować także tutejszych muzyków i innych twórców. 

Władze miasta są pozytywnie nastawione do powstania radia w mieście. - Na pewno radio lokalne jest potrzebne w Białej Podlaskiej. Zróżnicowanie mediów zawsze ma pozytywny wpływ na społeczności - zaznacza Michał Litwiniuk, prezydent miasta. 

Entuzjastycznie do ogłoszenia podchodzą tez inni samorządowcy. - Mogła by to być ciekawa alternatywa dla topowych słyszalnych w powiecie bialskim stacji radiowych. Informacje lokalne byłyby uzupełnieniem dla informacji krajowych i może nie byłoby tyle reklam. Szczególnie takich, które źle się kojarzą w porze obiadowej - dodaje Kamil Kożuchowski, wójt gminy Piszczac. 

Niektórzy mieszkańcy liczą na znaną już markę radiową. - Jest to za małe miasto aby tworzyć lokalną rozgłośnie. Jednak przydałoby się coś już znanego z wiadomościami lokalnymi typu Eska czy VOX FM - nadmienia Ada

Wnioskodawcy mają 45 dni na złożenie stosownego pisma do instytucji wydającej zezwolenie. Koncesja ma być udzielona na 10 lat. 

LJK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MaxBP
MaxBP 15.09.2021, 18:49
"RMFMAXXX Biała Podlaska" byłby dobrą opcją. W tygodniu w godz. 15:00-18:00 nadają program "I wszystko gra" poświęcony w pełni regionowi, w którym nadają (oddzielny prowadzący dla każdego oddziału). Nie zgadzam się z wypowiedzią mieszkanki, że to za małe miasto na stworzenie lokalnego radia. Biała nie jest za mała, 60tys. to całkiem spore miasto, ale obawiam się, że nie ma dobrego pomysłu - skończyłoby się na stacji disco polo, która prędzej czy później zostałaby przejęta przez sieciówkę.

Pozostałe