Upamiętnią rocznicę napaści sowietów na Polskę

  • 16.09.2021, 11:50
  • Aleksandra Bielecka
Upamiętnią rocznicę napaści sowietów na Polskę fot. Archiwum
17 września Sowieci weszli na teren Polski w celu „pomocy”. Dopiero po kilku dniach polskie wojsko dowiedziało się, że ZSRR są kolejnymi najeźdźcami. W tym roku obchodzimy 82. rocznicę tego wydarzenia.

W piątek (17 września) odbędą się obchody 82. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę, czyli tak zwany „Dzień Sybiraka”. Wydarzenie rozpocznie się o 10 mszą świętą w Kościele Narodzenia przy ul. Brzeskiej 33A. O godzinie 11 odbędzie się przemarsz uczestników uroczystości pod pomnik Sybiraków przy ul. Brzeskiej 41. Sybiracy zostaną upamiętnieni salwą honorową oraz hymnem Sybiraków. Delegacja wraz z prezydentem miasta Biała Podlaska złoży kwiaty i zapali znicze. W programie jest także zasadzenie dębu oraz część artystyczna.

Aleksandra Bielecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe