Spłonęło kilka ton ziaren. Z ogniem walczyło siedem zastępów straży

  • 17.09.2021, 14:47
  • Karolina Jaszczuk
Spłonęło kilka ton ziaren. Z ogniem walczyło siedem zastępów straży fot. OSP Dobryń Duży (fb)
Ustalane są przyczyny pożaru, który wybuchł wieczorem w hali, gdzie przechowywano ziarna i maszyny rolnicze. Spłonęło sześć ton ziaren słonecznika, ale dzięki sprawnej akcji strażaków udało się uratować dobytek warty ponad 300 tysięcy złotych.

Wczoraj (16 września) chwilę przed godziną 20 siedem zastępów strażaków wyjechało do pożaru w Nowosiółkach w gminie Zalesie. Ogień zajął tam sześć ton ziaren słonecznika znajdujące się w zbiorniku w hali gospodarczej. Były tam też maszyny rolnicze.

W hali panowało silne zadymienie, co utrudniało nieco akcję gaśniczą. Finalnie, pożar udało się ugasić w przeciągu godziny i uratować mienie warte ponad 300 tysięcy złotych. Straty właściciela gospodarstwa oszacowano na około 15 tysięcy złotych.

 

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ubezpieczalnia
Ubezpieczalnia 22.09.2021, 05:28
A co to za straty. Szkoda że się wszystko nie spaliło. Odszkodowanie byłoby dużo większe niż wartość tych starych maszyn.

Pozostałe