Dbają o bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły

  • 20.09.2021, 14:15
  • Karolina Rojek
Dbają o bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły fot. Komenda Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej
Już prawie miesiąc minął od powrotu uczniów do nauki po wakacjach. Od początku września funkcjonariusze policji odwiedzają szkoły na terenie powiatu bialskiego i przypominają, jak zachować bezpieczeństwo w drodze szkoły i nie tylko.

Tym razem młodszy aspirant Renata Burdach, dzielnicowa bialskiej komendy spotkała się z pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej nr 3. Głównym tematem rozmowy było bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Policjantka mówiła o zagrożeniach, z jakimi może spotkać się każdy z uczniów. 

Dzieci dowiedziały się między innymi jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych i właściwego zachowania w przypadku jego braku oraz jak istotne jest używanie elementów odblaskowych i ich odpowiednia widoczność dla kierujących pojazdami. Pierwszoklasiści zapoznały się również ze znakami drogowymi, dotyczącymi niechronionych uczestników ruchu drogowego. Po części teoretycznej odbyła się część praktyczna, gdzie uczniowie prezentowali zdobytą podczas spotkania wiedzę.

Pierwszaki dowiedziały się również, jak należy zachowywać się w przypadku ataku agresywnego psa. Ćwiczyły także pod czujnym okiem funkcjonariuszki pozycję "żółwia", która w przypadku zagrożenia może uratować życie lub zdrowie człowieka. Dzielnicowa przypomniała również numery telefonów alarmowych oraz zasady w jakich sytuacjach należy z nich korzystać. Na koniec spotkania dzieci dostały od policjantki odblaskowe opaski.

Karolina Rojek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe