Dostali sadzonki za elektrośmieci. Oddając odpady wsparli też strażaków

  • 23.09.2021, 09:20
  • Karolina Jaszczuk
loadingŁaduję odtwarzacz...
Akcja strażaków i nadleśnictwa cieszyła się dużym zainteresowaniem, a elektrośmieci przybywało z godziny na godzinę. Dzięki niej ludzie zadbali nie tylko o środowisko, ale i o strażaków. Zebrane elektrośmieci przyczynią się do zakupu nowego sprzętu strażackiego.

We wtorek i środę (21 i 22 września) odbyła się zbiórka elektrośmieci. - Nadleśnictwo Biała Podlaska zorganizowało tą akcję wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Sławacinku Starym. W zamian za  elektrośmieci rozdajemy sadzonki świerku pospolitego, gotowe do posadzenia. Należy zaznaczyć, że w całe to przedsięwzięcie aktywnie zaangażowała się Agnieszka Konepińska, leśniczy z Rudki. To właśnie z tego leśnictwa pochodzą sadzonki. - tłumaczył Tomasz Bylina, nadleśniczy.

Sprzęt elektroniczny ma określoną trwałość. Elektorśmieci zalegają w domach, gdyż odbiór takich śmieci odbywa się dość rzadko. - Są jeszcze instytucje, które odbierają i utylizują takie śmieci. Postanowiliśmy zebrać je w jedno miejsce i odwieźć do punktu utylizacji. Akcja ma szczytny cel. Oprócz tego, że pomagamy ludziom pozbyć się zalegających przedmiotów, dbamy o środowisko, to mamy podpisaną umowę z firmą odbierającą elektrośmieci. Zbiórka przyczyni się do zakupu nowego sprzętu strażackiego. - mówił Piotr Oskwarek, prezes jednostki OSP Sławacinek Stary.

Wcześniejsze zbiórki elektrośmieci cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na jeden z punktów zbiórki wyznaczono plac przez remizą OSP Sławacinek Stary, który zapełnił się w ekspresowym tempie. - Zebraliśmy wtedy ponad 14 ton elektrośmieci. Ludzie oddawali wszystko. Począwszy od lodówek, poprzez kosiarki elektryczne, telewizory, suszarki, pralki i inne drobne sprzęty. - dodaje prezes.

Akcja wpisała się w sprzątanie ziemi organizowane przez nadleśnictwo i OHP, w ramach którego kilka dni wcześniej sprzątano Roskosz i okolice rzeki Klukówki.

 

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dzwon
dzwon 24.09.2021, 10:20
Szkoda że nie w Biale P.

Pozostałe