Kradł dzięki niezamkniętym drzwiom. Odpowie za to na warunkach recydywy

  • 23.09.2021, 13:39
  • ww
Kradł dzięki niezamkniętym drzwiom. Odpowie za to na warunkach recydywy fot. archiwum
Mężczyzna, który kradł gotówkę oraz przedmioty na terenie miasta usłyszał zarzuty. Zdarzenia miały miejsce w połowie września. Skradzione przedmioty i gotówka łącznie stanowią kwotę ponad 2,7 tys. zł. Sprawca do swoich działań wykorzystywał niezabezpieczone drzwi mieszkań. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W połowie września do bialskiej komendy zgłosiła się mieszkanka miasta. Pokrzywdzona powiadomiła funkcjonariuszy o tym, że została okradziona. Nieznany sprawca wykorzystał niezabezpieczone drzwi mieszkania, gdy kobieta wyszła na teren posesji. Po powrocie do domu mieszkanka Białej Podlaskiej od razu zauważyła, że jej portfel leży w innym miejscu. W portmonetce brakowało ponad 1500 zł.

Następnego dnia na komisariat zgłosił się mieszkaniec Białej Podlaskiej, który także został okradziony. Tym razem sprawca wykorzystał sen mężczyzny oraz niezamknięte na klucz drzwi mieszkania. Poszkodowany stracił telefon komórkowy oraz muzyczny wzmacniacz. Okradziony mężczyzna wyjawił funkcjonariuszom, że przed wizytą na komendzie, pod jednym z lombardów spotkał znajomego, który miał w reklamówce skradziony wzmacniacz. Gdy okradziony mieszkaniec miasta zwrócił mu uwagę ten zwrócił przedmiot należący do poszkodowanego.

Pokrzywdzeni łącznie oszacowali straty spowodowane kradzieżą na ponad 2,7 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze w związku ze sprawą zatrzymali 33-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Policjanci potwierdzili, że mężczyzna jest podejrzewany o udział w obydwu zdarzeniach. Materiał dowodowy zebrany w sprawie umożliwił postawienie mężczyźnie zarzutów. Podejrzewany przyznał się do winy.

Sprawca będzie odpowiadał za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy, z uwagi na odbywanie w ostatnim czasie kary za podobne przestępstwo. Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5. W przypadku recydywy kara może zostać powiększona nawet o połowę.

ww

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe