Międzynarodowy sukces "Piksela"

  • 12.10.2021, 12:01
  • Karolina Jaszczuk
Międzynarodowy sukces "Piksela" fot. nadesłane
Podopieczna bialskiego "Piksela" została laureatką międzynarodowego konkursu plastycznego "Inne Spojrzenie". Praca Zuzanny Sowy okazała się jedną z najlepszych.

19. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie" 2021 był organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Do tegorocznej edycji nadesłano łącznie 3065 prac z 497 placówek polskich oraz 25 zagranicznych.

Wśród najlepiej ocenionych prac znalazła się ta, wykonana przez Zuzannę Sowę. Dziewczynka na co dzień tworzy w Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel", prowadzonej przez panią Lillę Wielgan-Michaluk.

- Najważniejszym celem konkursu jest zaangażowanie młodych zdolnych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach. - pisze opiekunka "Piksela".

W tym roku młodzież tworzyła prace o tematyce "Życie bajką jest". W swoich pracach uczestnicy konkursu puścili wodze fantazji, ukazując świat jako zachwycający, a przede wszystkim magiczny. Powstały cudowne, niezwykłe bajkowe stwory, postaci i miejsca, pełne barw i tajemniczości wśród których znajduje się wyróżniona praca naszej młodej bialczanki, przedstawiająca przyjaźń.

Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polski Komitet Narodowy UNICEF oraz Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

 

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe