Pogadanki nie tylko dla dzieci. Policjanci wygłosili prelekcję seniorom

  • 13.10.2021, 11:18
  • Karolina Jaszczuk
Pogadanki nie tylko dla dzieci. Policjanci wygłosili prelekcję seniorom… fot. KMP Biała Podlaska
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprosili policjantów, by wysłuchać prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa seniorów. Nie zabrakło tematu różnego rodzaju oszustw, w których często poszkodowanymi są właśnie seniorzy.

W poniedziałek (11 października) policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii wygłosili prelekcję słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej.

- Mundurowi przedstawili informacje na temat oszustw dokonywanych przez sprawców oraz sposobów uchronienia się przed nimi. Omówione zostały zasady zachowania się w przypadku próby dokonania oszustwa oraz algorytm postępowania po takim zdarzeniu. Nie zabrakło również przykładów takich przestępstw, które zaistniały na terenie powiatu bialskiego. - relacjonuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP Biała Podlaska.

Podczas spotkania mundurowi poruszyli także problematykę niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypomnieli słuchaczom zasady bezpiecznego korzystania z dróg przez pieszych i rowerzystów oraz przedstawili statystyki dotyczące zdarzeń drogowych z ich udziałem. Udzielili również kilku praktycznych wskazówek, jak uniknąć wypadków.

 

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe