Będą drogi, chodnik i rondo

  • 16.04.2018, 11:51
  • bp24_Karolina_Jaszczuk
Będą drogi, chodnik i rondo
Gmina nie próżnuje, a inwestuje. Remont drogi i świetlicy trwa. Wkrótce pojawi się też inwestycja warta trzy miliony.Droga z Ludwinowa do Nowej Bordziłówki doczekała się remontu. Niegdyś był to najbardziej uczęszczany trakt drogowy w gminie.

Droga wymagała remontu. Niedaleko niej znajduje się kopalnia kruszywa oraz jedno z największych gospodarstw rolnych w gminie. Ciężki sprzęt dojeżdżający tam powodował liczne koleiny i ubytki w nawierzchni.

Wniosek gminy trafił do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzięki niemu gmina otrzymała dofinansowanie. Koszt tej inwestycji to ponad milion złotych. Budżet gminy pokryje kwotę 480 tysięcy. Resztę dofinansuje PROW.

Obecnie wykonano już podbudowę oraz ośmiocentymetrową warstwę wyrównującą. Droga ma zostać pokryta także czterocentymetrową warstwą ścieralną.- Mamy tą pewność, że ta droga na prawdę przetrwa wiele lat bez konieczności naprawy. Duża inwestycja, dobra inwestycja. Poza tym otwierająca nowe możliwości budowlane - mówi Paweł Kazimierski, wójt gminy Leśna Podlaska.

W Ludwinowie trwa także remont świetlicy wiejskiej. Budynek był w złym stanie i zagrażał bezpieczeństwu. Wymieniono eternitowe pokrycie dachu, okna, drzwi a także odnowiono elewację. Systematycznie, co roku prace wykonywane są z funduszu sołeckiego. Dużą część prac wykonują także mieszkańcy tej miejscowości.

Gmina zaplanowała także naprawę kilku innych dróg. Mają zostać wysypane kruszywem i tłuczniem. Tegoroczne inwestycje gminy skupiają się jednak na współpracy z powiatem. Niebawem ruszy budowa kolejnego odcinka drogi w Witulinie. Ma pojawić się tam nakładka asfaltowa, rondo przy pomniku Tadeusza Kościuszki oraz chodnik. Koszt całej inwestycji wyniesie około 3 mln złotych.
bp24_Karolina_Jaszczuk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe