Stop pożarom traw

  • 24.04.2018, 15:24
  • bp_Sandra_Tokarska
Stop pożarom traw
Od początku kwietnia Straż Pożarna została zadysponowana do kilkudziesięciu pożarów traw. Większość z tych zdarzeń była spowodowana błędnym, nieodpowiedzialnym podejściem człowieka.
Wśród wielu ludzi od lat panuje przekonanie, że wypalanie traw wpływa korzystnie na glebę, a sama trawa po takim działaniu odrasta szybciej i gęściej.- Jest to błędne myślenie. Środowisko jest przez to niszczone, wszystkie mikroorganizmy żyjące w glebie zostają skutecznie unicestwione, co prowadzi do tego, że ziemia wyjaławia się. Po takim opaleniu może potrzebować nawet kilku lat, by powrócić do swojej dawnej kondycji - informuje mł. bryg. Mirosław Byszuk, rzecznik prasowy KM Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.Co prawda, liczba takich incydentów z roku na rok maleje, jednak w całym kraju zdarzają się ofiary śmiertelne. Wypalanie traw może doprowadzić do rozprzestrzenienia się ognia na tereny leśne, posesje czy gospodarstwa domowe, jest to ogromne zagrożenie życia, a także dla środowiska.Dodatkowo działania mające na celu „użyźnianie gleby” mogą być przyczyną wypadków drogowych, gdyż niejednokrotnie wypalane są obszary znajdujące się przy trasach, a dym skutecznie ogranicza widoczność kierowców.Sezon wypalania przypada zazwyczaj na okres marzec-kwiecień. Liczba pożarów w naszym powiecie w najbliższym czasie stale maleje, jednak apelujemy o rozwagę i gotowość poniesienia konsekwencji nieodpowiedzialnych kroków.
bp_Sandra_Tokarska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe