KONTAKT BP24: Ruch w jedną stronę. Zmieniona organizacja ruchu

  • 01.08.2018, 07:54
  • bp_redakcja
KONTAKT BP24: Ruch w jedną stronę. Zmieniona organizacja ruchu
Najkrótsza trasa łącząca osiedla przy ul. Fedorowicz a Francuską będzie od teraz przejezdna tylko w jedną stronę. Została tam zmieniona organizacja ruchu. Informację o zmianie otrzymaliśmy na Kontakt BP24



- Żadnych znaków o zmianie organizacji ruchu. Zamiast naprawić pobocza i poszerzyć jezdnię to jak to u nas poszło się na łatwiznę. Teraz jadąc w kierunku Francuskiej od Janowskiej trzeba jechać albo obwodnicą miasta lub al. Jana Pawła II. Chyba dłuższa trasa to nie dbanie o ekologię - informuje nas na Kontakt BP24 Andrzej Szulej.



Jak się okazuje znaki zakazu wjazdu, nakazy jazdy w prawo i w lewo pojawiły się na ul. Podmiejskiej wczoraj. Teraz można bez problemów jedynie jechać ulicą od strony Francuskiej.



- Zgodnie z sugestiami mieszkańców osiedla, którzy zebrali podpisy oraz interwencjami m.in. radnego Stefana Parafiniuka, wprowadzono długo wyczekiwaną zmianę organizacji ruchu w okolicach ulicy Podmiejskiej. Zastosowane rozwiązania zaproponowali sami mieszkańcy, które magistrat pozytywnie zaopiniował. W jednym kierunku można przejechać od ulicy Lipowej do Augusta Fieldorfa. Na pozostałej części Podmiejskiej ruch odbywa się bez zmian. Znacząco wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa. Dodatkowo, na części dwukierunkowej, jeszcze w tym roku, pobocze zostanie utwardzone destruktem asfaltowym - czytamy we wpisie dokonanym na portalu informacyjnym miasta.



Policja złożyła do zarządcy drogi wniosek żeby naprawić ulice. - Informacje otrzymywaliśmy od mieszkańców za pomocą Mapy Zagrożeń. Na tej podstawie złożyliśmy wniosek do Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej o rozważenie zmian infrastruktury. Nie skladaliśmy wniosku o zmianę organizację ruchu. O zmianie zdecydował zarządca drogi - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.



Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?



https://bp24.pl/zglos-zdarzenie/
bp_redakcja

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pioter
Pioter 14.08.2018, 16:30
Co z tego że znak stoi?? Mieszkam tuż obok znaku i wam powiem setki samochodów jedzie tamtędy na pamięć A policji jak nie było tak nie ma ????
JR
JR 06.08.2018, 14:40
Cóż można powiedzieć... W końcu!! Należało tak zrobić już dawno. Może w końcu ruch się troszkę uspokoi. Na tej ulicy żadne polepszenie drogi nic nie da, ruch jest duży i będzie jeszcze większy jak otworzą "Ananasa". Już w tej chwili przejście pieszo a jeszcze z dzieckiem, graniczy z samobójstwem. Rozwiązanie w dobrym kierunku. Do rozważenia zostawiłbym "Nie dotyczy rowerzystów".
Xxx
Xxx 05.08.2018, 00:12
Po raz kolejny proszę o przywrócenie ruchu jezdni dwukierunkowej.... wystosuje pismo do prezydenta i bezwzględnie wygram...w zakresie bezpieczeństwa i ochrony ludności. ....
Jadwiga
Jadwiga 03.08.2018, 10:37
Użytkownik podpisany jako jojo napisał w tym wątku 5 komentarzy. Po przeczytaniu - jeden wniosek. Bardzo chory człowiek. Każda wypowiedź wulgarna. Nienawiść do ludzi wylewa się.
rrrrr
rrrrr 07.08.2018, 00:17
wulgarność wylewa się sama jak widzi taki bezmyślny naród dla których się liczy tylko JA JA JA JA JA i MOJE MOJE NAJWAŻNIEJSZE!!!!! JAdwigo... twój rozwój umysłowy pewnie zakończył się w epoce kiedy takowe modne było nadawanie imion.... i jak nie masz pojęcia o jakieś sprawie ... to to nawet nie jest dla ciebie przeszkodą że JAD w ludziach widzeć.... pewnie chodzisz namiętnie do kościoła a twój proboszcz zajmuje miejsce na równi z twoim bogiem.... czasami tylko jad możemy zwalczyć jadem..... a nastawianie drugiego policzka? wy katole jesteście w śmiesznej i chyba największej na świecie SEKCIE czarnych pedofili którzy mają niezły ubaw z wami
Nn
Nn 02.08.2018, 21:04
Bardzo proszę o przywrócenie ruchu w obu kierunkach....
Wyborca
Wyborca 03.08.2018, 10:48
Popieram prośbę.
Beata
Beata 02.08.2018, 11:33
Jana Pawła II będzie w roku szkolnym jeszcze bardziej zakorkowana. Wystarczyło, że ul. Polna też została zmieniona na jednokierunkową i nie ma fizycznej możliwości wyjechać w lewo rano z osiedla przy ulicy Francuskiej gdyż korek niejednokrotnie sięga od Brzeskiej aż do Żeromskiego. A wystarczyłoby gdyby był wjazd z JP II w Polną w kierunku Brzeskiej a jeśli bardzo komuś zależy, aby była to jednokierunkowa - zrobić zakaz wjazdu od Brzeskiej. Z tamtej strony i tak nie wpłynęłoby to diametralnie na natężenie ruchu.
Obatel Podlasia
Obatel Podlasia 02.08.2018, 09:09
Świetne rozwiązanie. Popieram. Proponuję kolejny ruch - zamiast wydawać pieniądze na budowę autostrady, lepiej postawić znaki i trochę ogrodzeń i z drogi krajowej nr 2 zrobić autostradę jednokierunkową z Warszawy do granicy. Wracać można przecież bocznymi drogami. Pieniądze zaoszczędzone, a do tego sukces w programie budowy autostrad.
jojo
jojo 02.08.2018, 12:44
Weź idioto nie kpij sobie tylko sam zaproponuj lepsze doraźne rozwiązanie .... Pomniczek masz? Stadion się buduje ? Parking przy urzędzie zrobiony ? To się dusisz jak nie musisz bialski cepku
stoppis
stoppis 02.08.2018, 08:21
Darek robi sobie z ludzi jaja...
KAŚ KA
KAŚ KA 01.08.2018, 18:30
Śmiechu warte. Wokół takie duże osiedle. Wybudowano nową szkołę. A miasto robi taki numer. Rano mamy dowozic dzieci na okolo i prawdopodobnie stać w korku. Bo domyslam sie ze ul. Jana Pawła bedzie się teraz korkowac. Żałosne.
Do KAŚ KA
Do KAŚ KA 08.08.2018, 11:43
Wielkie mi halo, a tak na prawdę polecam się przejechać, ani korkiw ani problemów związanych ze zmiana organizacji ruchu, no chyba ,że buraczany jadą dalej pod prąd liczac, że coś to zmieni. Dowieźć i odebrać dziecko 2 razy dziennie i przejechać raptem zazwyczaj kilka minut dłużej i z takiego powodu marudzić? Przyda się z pewnością maść na ból d**y. Pozdrawiam.
Rowerzysta
Rowerzysta 01.08.2018, 16:13
Taka zmiana organizacji ruchu zapewne poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku ul. Podmiejskiej, ale na przykład rowerzystom tylko uprzykrzy życie.
Rowerzysta jadący od strony ul. Janowskiej - np. do Urzędu Pracy/na bazar/w kierunku końca ul. Brzeskiej będzie teraz zmuszony do nadkładania drogi i jazdy znacznie ruchliwsza i niebezpieczną al. Solidarności. Dwa razy będzie musiał stać na światłach.
Panie Prezydencie Dariuszu Stefaniuk miasto aspiruje do bycia przyjaznym miejscem dla rowerzystów - w planach są dziesiątki kilometrów nowych dróg rowerowych - a jednocześnie stawia się ich w takiej sytuacji - dla mnie to jak pokazanie środkowego palca i powiedzenie - radź sobie teraz sam.
Wiem, że do nadrobienia jest raptem kilkaset metrów - ale proszę wierzyć, od kilku lat jeżdżę tędy regularnie do pracy i widzę jak wielu rowerzystów jeździ w kierunku ul. Brzeskiej. Teraz wszyscy będą zmuszeni jechać ruchliwą Jana Pawła II, stać na światłach i w korkach. Dla kogoś kto rowerem dojeżdża do pracy to może być stracone nawet kilka-kilkanaście minut. Starsze osoby będą teraz narażone myślę, na znacznie większe niebezpieczeństwo.
Od lat jeżdżę rowerem po kilka tys km rocznie i naprawdę wiem, że dla rowerzystów - sytuacja się nie poprawi, Wręcz przeciwnie. Będą teraz zmuszeni jechać drogą na której czyha na nich o wiele więcej niebezpieczeństw.

Zatem jeśli jest to możliwe Panie Dariuszu Stefaniuk - w imieniu rowerzystów (jeśli będzie trzeba zbierzemy podpisy i wystosujemy petycję) proszę o zastanowienie się czy nie warto dodać do tego znaku tabliczki "NIE DOTYCZY ROWERÓW". W sytuacji obecnego zakazu nie zmieni się kompletnie nic!
jojo
jojo 01.08.2018, 16:09
do burasów prostaków i innych "wszechwiedzących" jak można porównywać ruch na jana pawła do małej uliczki podmiejskiej ????? jakim ignorantem trzeba być żeby nie widzieć problemu nie tylko kierowców na tej ulicy ale przede wszystkim pieszych ? co spasiony bucu dwie minuty cię cepie zbawi jak postoisz na światłach??? JPRD co za kretyńśkie bialskie społeczeńśtwo
A.
A. 01.08.2018, 12:49
Widać tak na prawdę kto się wypowiada, najlepiej napisać poszerzyć bo państwo z bloków skrót straciło, a jadąc po ulicy nawet zjechać nie potrafią jak samochód z naprzeciwka jedzie.
Do A.
Do A. 01.08.2018, 13:01
To teraz widać na czyją interwencje znaki postawili i komu to przeszkadzało. Pragnę przypomnieć ze drogi są publiczne i maja służyć dla wszystkich ... a nie tylko jako prywatny dojazd na posesje ;) Nie pozdrawiam
jojo
jojo 01.08.2018, 16:14
pewnie burasie jakbyś mieszkał na podmiejskiej to by ci nie przeszkadzało że ruch non stop bo bialskim burasom nie chce się przez światła przejechać JPRD ten kraj i wy wszyscy jesteście TOTALNĄ PORAŻKĄ
.
. 01.08.2018, 13:58
Z prywatnością to chyba nie wiele ma skoro ruch się odbywa. A jak jest potrzeba ogarnięcia Armii Krajowej to wystarczy się ruszyć i coś zadziałać bo jak widać tylko tak można coś załatwić, a nie siedzieć klepać w klawiaturę i bezsensownie narzekać. Mimo wszystko powodzenia.
ali
ali 01.08.2018, 13:17
To teraz proponuję dokończyć odcinek Armii Krajowej do Francuskiej i będzie po kłopocie a tak dwupasmówka kończy się w szczerym poru a Janowska na lewoskręcie w Jana Pawła zaczyna już się korkować poza godzinami szczytu !!!!!
Hi&My
Hi&My 01.08.2018, 12:06
Teraz jadąc do pracy rowerem z Terebelskiej na Brzeską muszę nadkładać 1400 metrów wg map google ...
jojo
jojo 01.08.2018, 16:10
ojej jakie straszne JPRD... tragedia na miarę śmierci papieża....
Luka
Luka 01.08.2018, 11:52
Panie prezydencie, najwyższy czas budować dalej al.Armii Krajowej do ul.Francuskiej. Projekt jest przecież gotowy a wybory się zbliżają.
Tesa
Tesa 01.08.2018, 11:35
Jak mam dojechać rowerem z Fieldorfa na Francuską? Obwodnicą?
Bicykl
Bicykl 06.08.2018, 22:24
Rowerem akueat mozna
jojo
jojo 01.08.2018, 16:10
armii krajowej nie utwardzoną jej częścią bialski cepie
hokus pokus
hokus pokus 01.08.2018, 15:53
tym błotem co przedłuża ul. Armii krajowej.
kolega
kolega 01.08.2018, 10:23
Prezydent postawił se zakaz wjazdu na drugą kadencję. Zakorkuję całkowicie al.Jana Pawła II
Paweł
Paweł 01.08.2018, 09:42
PANIE PREZYDENCIE " STRZAŁ W KOLANO" PRZED WYBORAM :D CHYBA ZE TO TAKA ZAGRYWKA ? I MIESIAC PRZED WYBORAMI ZACZNIE SIE TAM REMONT ?
Ola
Ola 01.08.2018, 09:08
Jak tak można bez znaków o zmianie organizacji ruchu. Postawili i koniec. Nie mówiąc już o fakcie żerowania Policji zamiast stać gdzie jest niebezpiecznie to najlepiej pójść na łatwiznę i nabić sobie statystyki do premii. Nie mówiąc już o tym ze zaraz zaczyna się rok szkolny i żeby dojechać do nowej szkoły i przedszkola rodzice będą musieli jeździć do okoła. Paranoja ... ktoś coś sobie wymyśli nie patrząc na dwa duże osiedla ... może wypadało by wyremontować drogę a nie zamykać w jednym kierunku.
Bil
Bil 01.08.2018, 09:06
A gdyby tak zrobić heppening i na ulicy Podmiejskiej uczepić kilka tabliczek „Aleja prezydenta tysiąclecia "? A nóż Dyzma wyłuskałby środki na naprawę nawierzchni...
ali
ali 01.08.2018, 08:39
Zamiast zrobić ulicę to najlepiej znak postawić, a kasę wydać na jakiś pomnik lub stadion które ludiom do szczęścia nie są potrzebne. Tym bardziej że na Podmiejskiej ruch się nasila względu na rozrost osiedli w tamtym rejonie miasta. Brawo panie prezydencie, nic tylko załamać ręce nad gospodarnością pana.

Pozostałe