Flash mob pod urzędem gminy

  • 08.08.2018, 09:27
  • BP24_Klaudia_Chmiel
Flash mob pod urzędem gminy
Każdy urzędnik wychodzący z budynku mógł poczuć się jak celebryta. Młodzież podbiegała do pracowników przy dźwiękach fanfar z prośbą o autograf i wspólne „selfie”. A to tylko jeden z wielu elementów projektu „Przestrzeń wiejska”.



Projekt realizowany był w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Legionów Polskich w Żerocinie. Część warsztatowa zakładała dwa bloki - warsztaty rozwoju osobistego oraz warsztaty teatralne. Zwieńczeniem był zorganizowany przez uczestników projektu flash mob przy Urzędzie Gminy w Drelowie.



Celem projektu, w którym wzięła udział młodzież w wieku od 13 do 20 lat, było zainspirowanie do podejmowania działań animacyjnych w miejscu zamieszkania, a w szczególności w małych miejscowościach, czyli właśnie w tytułowej „Przestrzeni wiejskiej”.



Trzydniowe warsztaty rozwoju osobistego poprowadził Paweł Grochocki – psycholog, śpiewak oraz muzykoterapeuta. Instruktor czuwał nad uczestnikami, którzy rozwijali umiejętność kreatywnego myślenia oraz pracy w zespole. Pod jego okiem rozpoznawali i nazywali emocje oraz poznawali samych siebie oraz siebie wzajemnie. Do wykreowania więzi w grupie przyczyniły się gry i ćwiczenia integracyjne.



Drugim etapem projektu były warsztaty teatralne. Poprowadził je aktor teatralny i kabaretowy Michał Łysiak. Podczas zajęć młodzież miała szansę kształtować umiejętność improwizacji słownej i ruchowej, a zademonstrowali to w postaci wspomnianego wcześniej flash moba. Został on zorganizowany pod koniec lipca pod budynkiem Urzędu Gminy Drelów.



Dzięki projektowi młodzież miała okazję zaprezentować swój wielki potencjał nie tylko osobisty, ale i animacyjny. „Przestrzeń wiejska” przyczyniła się do zawiązania grupy o wyjątkowej odwadze, głowach wypełnionymi kreatywnymi pomysłami oraz o wielkich sercach.
BP24_Klaudia_Chmiel

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zwarszawy
zwarszawy 08.08.2018, 19:32
Nie do 2013 tylko do 2005 conajmniej.
Sceptyczny
Sceptyczny 08.08.2018, 09:36
Flashmob? Cofneliśmy się do 2013 roku?

Pozostałe