Litwiniuk usunięty ze stanowiska. Prezydent go zdymisjonował

  • 03.09.2018, 13:24
  • bp_redakcja
Litwiniuk usunięty ze stanowiska. Prezydent go zdymisjonował

Michał Litwiniuk jeszcze wczoraj pełnił stanowisko wiceprezydenta Białej Podlaskiej. Dzisiaj włodarz miasta Dariusz Stefaniuk pozbawił go tej funkcji.W ubiegłym tygodniu Koalicja Obywatelska zaprezentowała swojego kandydata na prezydenta Białej Podlaskiej. O fotel prezydenta będzie ubiegał się Michał Litwiniuk, który jeszcze wczoraj piastował funkcję wiceprezydenta miasta. Dzisiaj już nim nie jest. Został zdymisjonowany przez Dariusza Stefaniuka.- W dniu dzisiejszym pan Michał Litwiniuk powinien być w pracy. Miał delegację i powinien reprezentować miasto Biała Podlaska na Wojewódzkich Obchodach Rozpoczęcia Roku Szkolnego w Kazimierzu Dolnym, jednak nie pojechał tam, nie przyszedł do pracy. Prywatnie spotkałem go tylko w Szkole Podstawowej nr 9 - wyjaśniał Dariusz Stefaniuk podczas konferencji, którą zorganizowano dzisiaj w Urzędzie Miasta.Mamy również oświadczenie Michała Litwiniuka w tej sprawie. - Nie wszyscy potrafią z klasą znosić emocje towarzyszące kampanii wyborczej. Okazało się, że Panu Dariuszowi Stefaniukowi puściły nerwy, gdy zderzył się z koniecznością rozliczenia się z niespełnionych obietnic wyborczych, czy zachowań w urzędzie graniczących z prywatą. Najwyraźniej boi się też tego, że nasze szerokie, ponadpartyjne porozumienie Koalicji Obywatelskiej PO.Nowoczesna, SLD, PSL i Stowarzyszenia emerytowanych mundurowych proponuje mieszkańcom dynamiczny, ale również realny program rozwoju Białej Podlaskiej i kandydata na Prezydenta, który łączy, a nie dzieli i jest dla nich, a nie dla partyjnych koneksji i korzyści własnych najbliższych - komentuje Litwiniuk. - Do tych absurdalnych zarzutów odniosę się na jutrzejszej konferencji. bp_redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (81)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bialczanin z dziada - pradziada
Bialczanin z dziada - pradziada 28.09.2018, 19:26
Litwiniuk? To nie ma już lepszego kandydata opozycja? 4 lata rządził ze Stefaniukiem i wszystko mu pasowało. Teraz jakich argumentów krytyki użyje?Poza tym okazał się być nielojalny, a to duży minus. Dla Białej lepszy jest Dariusz Stefaniuk - ma doświadczenia i "kontakty" z centralą. Takie miasta jak Biała mogą liczyć tylko na wsparcie budżetu. I dlatego głosuję na obecnego prezydenta.
BIALCZANIN
BIALCZANIN 21.09.2018, 22:33
panie prezydencie ale adam chodzinski tez z platformy jest dlaczego pan wzial zastepcow z PO CZY PAANA PRZEKUPILI
Beata
Beata 05.09.2018, 13:28
...
Beata
Beata 05.09.2018, 13:27
Nie myślicie że to zostało rozegrane...tuż przed wyborami Stefaniuk poda ręke Litwiniukowi a za to litwiniuk odda swoje głosy i swoich wyborców na Stefaniuka dla dobra MIASTA i ludzi i nadal będą rządzić miastem tak jak dotychczas... Polityczna zagrywka.
Lider
Lider 14.09.2018, 08:53
Pewny jestem, że jakby Michał wygrał nie weźmie Dariusza na zastępce, więc nie piszcie durnot.
04.09.2018, 21:09
Do tej pory myślałem, że Pan Prezydent Stefaniuk posiada więcej taktu i kultury osobistej. Przynajmniej sprawiał takie wrażenie. Nie bez znaczenia wydaje się również iż wchodzi w rachubę uczestnictwo osób trzecich i to jeszcze jakich. Dotychczasowa ich współpraca w sposób formalny i mniej formalny była akceptowana przez obie strony i w podobny sposób powinna być rozwiązana. Boli mnie również to iż Pan Prezydent Stefaniuk nie widzi swoich błędów i uchybień, a było ich wiele i to różnych a tak teraz próbuje zdyskredytować swojego niedawnego kolegę. Ludzie trzeżwo obserwujący magistrat potrafią oddzielić plewy od ziarna i w sposób właściwy to ocenić w wyborach . Chcę mieć tylko nadzieję iż dotychczasowy włodarz miasta i jego promotor nie zastosują np. takich chwytów jak w poprzedniej kampanii z P. Andrzejem Czapskim bo to już była głęboka Białoruś.
maxx
maxx 04.09.2018, 14:33
ja wyjechałem z Bialej 2 lata temu znam pana vice prezydenta Adama w poprzednich wyborach nawet glosowałem na niego ale teraz raczej nie dostanie mojego głosu pan Stefaniuk jest pionkiem żeby nie Bierecki nie był by prezydentem najlepiej przypisywać sobie czyjeś zasługi u produkować sklepy w których nie długo nie będzie miał kto kupować niech pan prezydent pochwali się ile miejsc pracy stworzył w ciągu swojej kadeci nie licząc handlu
Opowieści Sandałowego Drzewa
Opowieści Sandałowego Drzewa 04.09.2018, 13:30
Widzę, że ci co tutaj wyzywają jednych trollami, sami nimi są. Ale to tak na marginesie... Mam pytanie, czy kandydata na prezydenta miasta Michała Litwiniuka przyjadą wesprzeć Hanna Gruntowicz-Wałek i Rafał "ścieżki rowerowe a nie mosty" Trzaskowski? A może jednak przyjedzie do Białej Włodzimierz Karpiński, który powiedział komisarz Bieńkowskiej, jaki plan dla wschodniej Polski w pełni realizowała platforma nie wiedzieć czemu obywatelska?
gość
gość 04.09.2018, 11:06
Anle Litwiniuk ma piękne ząbki, jak z reklamy.
pilot tupolewa
pilot tupolewa 04.09.2018, 09:28
Panie stefaniuk gdzie te tysiące miejsc pracy co miały być przy rozbiórce samolotów ?
ryba
ryba 04.09.2018, 09:14
A teraz czas na p.Chodzińskiego?!Kiedy wytoczy swoje działa....a nie... strach mu nie pozwala?a poza tym żona w szkole uczy.......a teczkę Dariuszowi ktoś musi nosić?!
ryba
ryba 04.09.2018, 09:10
No .Chodziński teraz czas na Ciebie?!Kiedy wytoczysz swoje działa? A nie ..... jeszcze trzeba teczkę ponosić Dariuszowi......a żona w szkole uczy......no no....ciekawie.....
Bil
Bil 04.09.2018, 03:45
Wzięliśmy miliony w rządzie, weźmiemy też w samorządzie. Tylko suweren ma coraz drożej.
Rodzic
Rodzic 04.09.2018, 00:56
Jaki szef wysyła swojego pracownika do innego miasta wiedząć, że ten ma rozpoczęcie roku szkolnego swojego dziecka i to w I klasie. Przecież spokojnie wiceprezydent mógłby reprezentować urząd właśnie w tej szkole, w swoim mieście? Albo trzeba nie mieć dzieci albo być bez serca albo zrobić to celowo. To jak jest panie prezydencie Stefaniuk?
Daro -1 głos
Daro -1 głos 04.09.2018, 08:44
Dokładnie!!! Zresztą dobry pracodawca ustala z pracownikiem delegacje, bo jak wiadomo są rzeczy ważne i ważniejsze, ale Darek nie bardzo chyba wartościuje jak trzeba. No ale czego się spodziewać.
T
T 03.09.2018, 20:29
Nie jestem partyjny ale jak już głosować to na Litwiniuka, bo na Stefaniuka nie mam zamiaru. I nie zdziwię się jak PiS Bereckiego wystawia na prezydenta kasę ma to i kampanie zrobi tak jak 4lata temu dla Stefaniuka , kubeczki rozdawał przed lokalami wyborczymi:D i ludzie to lykali. Ludzie nie popelniajcie tego błędu co 4lata temu. A co z modernizacją krzny? Z miejscami pracy co tak obiecywał? Co z lotniskiem i tyloma wycietymi drzewami? Inwestorów brak
Magistrat
Magistrat 03.09.2018, 21:18
TO CO ROBI STEFANIUK TO ZAGRYWKA POLITYCZNA PRZED WYBORAMI ,CI PANOWIE BĘDĄ KLEPAĆ SIĘ PO PLECACH JESZCZE DŁUGO ,TU CHODZI ABY WYBRAĆ PRZYNAJMNIEJ JEDNEGO Z NICH NA PREZYDENTA MIASTA. ANI JEDEN Z NICH NIE ZASŁUGUJE NA TĄ FUNKCJĘ .JA I MOI ZNAJOMI NIE BĘDZIEMY GŁOSOWAĆ NA ŻADNEGO Z NICH BO TO CO ZROBILI ONI Z TYM MIASTEM TO WOŁA O POMSTĘ WSTYD NA CAŁY KRAJ.
ret
ret 04.09.2018, 12:56
A co takiego oni zrobili wg. ciebie?! podaj proszę konkretnie co jest aż nie tak...w czym oni tobie tak przeszkadzają, co ci zrobili... jesz chleb z wodą, nie masz mieszkania, nie masz samochodu, nie masz smartfona? na każdą władzę można w ten sposób się wykrzyczeć i zmieszać z błotem...a ogólnie cały wschód polski to biedota i tu potrzeba konstruktywnej krytyki i działań a nie piep..zenia przez internet.
A gdzie byłeś/byłaś jak poprzednicy - nie mówię tu tylko o PO - zlikwidowali fabrykę mebli (nawet dwie), Biawenę czy inne przedsiębiorstwa w naszym mieście, najbliższej okolicy i w Polsce?
Chciałbym aby takich ludzi jak ty można było wybrać dokładnie na to stanowisko, na które tak pięknie narzekasz...mianować z automatu na prezydenta miasta, ministra czy tam kogokolwiek...i ciekawe co byś zdziałał/zdziałała.
Poczekajmy
Poczekajmy 04.09.2018, 07:54
Magistrat , masz rację. Rzucają hasłami , naciągają fakty żeby tylko wygrać wybory. A gdzie przykazania . Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy
04.09.2018, 00:36
Tak , tak, "Biała w ruinie" normalnie w 4 lata zaorali miasto, teraz wszędzie marchew albo inne buraki rosną. O i Warszawską dawniej Dzierżyńskiego, dawniej Warszawską też zaorali. A i idąc pieszo, bo wyżej wzmiankowana jak pisałem zaorana to widziałem, że jeszcze mostek w parku zniszczyli, psuje paskudne. Stadion zburzyli, widziałem, takie zacne trybuny normalnie spychaczami, barbarzyńcy. Jak nic trzeba dać im odpór bo zaczną ten nieliczne bloki wyburzać, a fabrykę mogli by postawić, taką "Pierwszą Magistracką Fabrykę Czegokolwiek" ... żeby prosty robotnik mógł ponarzekać że go na wypłacie kroją, a nie tylko jęczeć że żadnych inwestycji nie ma.
Piotr
Piotr 03.09.2018, 20:29
Oby, w razie wygranej, zdążył anulować budowę stadionu.
Obywatelka Białej Podlaskiej
Obywatelka Białej Podlaskiej 03.09.2018, 20:23
Na Konwencji Programowo-Wyborczej PIS odbytej w sobotę 1 września premier Morawiecki zaapelował ażeby w zbliżających się wyborach samorządowych wszędzie tam gdzie właśnie rozpoczynają się jakieś inwestycje nie głosować na obecne władze-bo te inwestycje to taka ściema przedwyborcza.To jak ja mam zagłosować w Białej Podlaskiej,kiedy widzę rozkopaną od niedawna Warszawską ?Według premiera Morawieckiego ta władza jest dobra,która inwestycje rozpoczyna miesiąc po wyborach, a nie miesiąc przed wyborami.
04.09.2018, 09:13
Brawo dla Pani!!
Maria.B
Maria.B 03.09.2018, 19:53
Panie D. Stefaniak a może tak wzorem Prezydenta Putina wszystkich kontrkandydatów zamknąć do wyborów w więzieniu? A co Pan robił w godzinach urzędowania w szkole. Wziął Pan wolne jak inni i zaprowadził córkę na rozpoczęcie roku szkolnego? Też Pan nie był na stanowisku pracy. " Nieobecność nieusprawiedliwiona" jak nic. Mieszkańcy wręczają wypowiedzenie w trybie natychmiastowym.
antek
antek 03.09.2018, 18:56
Bidulki prawie 4 lata ze sobą się męczyli . hehehe Kpina
j23 znowu nadaje
j23 znowu nadaje 03.09.2018, 18:52
panie Stefaniuk to ile w końcu zarobiła pana żona w spółkach skarbu państwa w ostatnim roku dowiemy się czy będzie to tajemnicą
grzeama
grzeama 03.09.2018, 18:41
Panu Stefaniukowi przeszkadzało że Pan Litwiniuk wolał przyjść na rozpoczęcie roku szkolnego dziecka niż jechać do jakiegoś Kazimierza nie wiadomo po co. Brawo Panie Michale za odważna decyzję, bycie z dzieckiem zwłaszcza jeśli rozpoczyna swoja naukę w szkole jest ważniejsze. Każdy rodzic powinien w takich chwilach towarzyszyć swojemu dziecku. Jak widać Pan Stefaniuk to *docenił*

Pozostałe