Litwiniuk usunięty ze stanowiska. Prezydent go zdymisjonował

  • 03.09.2018, 13:24
  • bp_redakcja
Litwiniuk usunięty ze stanowiska. Prezydent go zdymisjonował

Michał Litwiniuk jeszcze wczoraj pełnił stanowisko wiceprezydenta Białej Podlaskiej. Dzisiaj włodarz miasta Dariusz Stefaniuk pozbawił go tej funkcji.



W ubiegłym tygodniu Koalicja Obywatelska zaprezentowała swojego kandydata na prezydenta Białej Podlaskiej. O fotel prezydenta będzie ubiegał się Michał Litwiniuk, który jeszcze wczoraj piastował funkcję wiceprezydenta miasta. Dzisiaj już nim nie jest. Został zdymisjonowany przez Dariusza Stefaniuka.



- W dniu dzisiejszym pan Michał Litwiniuk powinien być w pracy. Miał delegację i powinien reprezentować miasto Biała Podlaska na Wojewódzkich Obchodach Rozpoczęcia Roku Szkolnego w Kazimierzu Dolnym, jednak nie pojechał tam, nie przyszedł do pracy. Prywatnie spotkałem go tylko w Szkole Podstawowej nr 9 - wyjaśniał Dariusz Stefaniuk podczas konferencji, którą zorganizowano dzisiaj w Urzędzie Miasta.



Mamy również oświadczenie Michała Litwiniuka w tej sprawie. - Nie wszyscy potrafią z klasą znosić emocje towarzyszące kampanii wyborczej. Okazało się, że Panu Dariuszowi Stefaniukowi puściły nerwy, gdy zderzył się z koniecznością rozliczenia się z niespełnionych obietnic wyborczych, czy zachowań w urzędzie graniczących z prywatą. Najwyraźniej boi się też tego, że nasze szerokie, ponadpartyjne porozumienie Koalicji Obywatelskiej PO.Nowoczesna, SLD, PSL i Stowarzyszenia emerytowanych mundurowych proponuje mieszkańcom dynamiczny, ale również realny program rozwoju Białej Podlaskiej i kandydata na Prezydenta, który łączy, a nie dzieli i jest dla nich, a nie dla partyjnych koneksji i korzyści własnych najbliższych - komentuje Litwiniuk. - Do tych absurdalnych zarzutów odniosę się na jutrzejszej konferencji.



 



bp_redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (81)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bialczanin z dziada - pradziada
Bialczanin z dziada - pradziada 28.09.2018, 19:26
Litwiniuk? To nie ma już lepszego kandydata opozycja? 4 lata rządził ze Stefaniukiem i wszystko mu pasowało. Teraz jakich argumentów krytyki użyje?Poza tym okazał się być nielojalny, a to duży minus. Dla Białej lepszy jest Dariusz Stefaniuk - ma doświadczenia i "kontakty" z centralą. Takie miasta jak Biała mogą liczyć tylko na wsparcie budżetu. I dlatego głosuję na obecnego prezydenta.
BIALCZANIN
BIALCZANIN 21.09.2018, 22:33
panie prezydencie ale adam chodzinski tez z platformy jest dlaczego pan wzial zastepcow z PO CZY PAANA PRZEKUPILI
Beata
Beata 05.09.2018, 13:28
...
Beata
Beata 05.09.2018, 13:27
Nie myślicie że to zostało rozegrane...tuż przed wyborami Stefaniuk poda ręke Litwiniukowi a za to litwiniuk odda swoje głosy i swoich wyborców na Stefaniuka dla dobra MIASTA i ludzi i nadal będą rządzić miastem tak jak dotychczas... Polityczna zagrywka.
Lider
Lider 14.09.2018, 08:53
Pewny jestem, że jakby Michał wygrał nie weźmie Dariusza na zastępce, więc nie piszcie durnot.
04.09.2018, 21:09
Do tej pory myślałem, że Pan Prezydent Stefaniuk posiada więcej taktu i kultury osobistej. Przynajmniej sprawiał takie wrażenie. Nie bez znaczenia wydaje się również iż wchodzi w rachubę uczestnictwo osób trzecich i to jeszcze jakich. Dotychczasowa ich współpraca w sposób formalny i mniej formalny była akceptowana przez obie strony i w podobny sposób powinna być rozwiązana. Boli mnie również to iż Pan Prezydent Stefaniuk nie widzi swoich błędów i uchybień, a było ich wiele i to różnych a tak teraz próbuje zdyskredytować swojego niedawnego kolegę. Ludzie trzeżwo obserwujący magistrat potrafią oddzielić plewy od ziarna i w sposób właściwy to ocenić w wyborach . Chcę mieć tylko nadzieję iż dotychczasowy włodarz miasta i jego promotor nie zastosują np. takich chwytów jak w poprzedniej kampanii z P. Andrzejem Czapskim bo to już była głęboka Białoruś.
maxx
maxx 04.09.2018, 14:33
ja wyjechałem z Bialej 2 lata temu znam pana vice prezydenta Adama w poprzednich wyborach nawet glosowałem na niego ale teraz raczej nie dostanie mojego głosu pan Stefaniuk jest pionkiem żeby nie Bierecki nie był by prezydentem najlepiej przypisywać sobie czyjeś zasługi u produkować sklepy w których nie długo nie będzie miał kto kupować niech pan prezydent pochwali się ile miejsc pracy stworzył w ciągu swojej kadeci nie licząc handlu
Opowieści Sandałowego Drzewa
Opowieści Sandałowego Drzewa 04.09.2018, 13:30
Widzę, że ci co tutaj wyzywają jednych trollami, sami nimi są. Ale to tak na marginesie... Mam pytanie, czy kandydata na prezydenta miasta Michała Litwiniuka przyjadą wesprzeć Hanna Gruntowicz-Wałek i Rafał "ścieżki rowerowe a nie mosty" Trzaskowski? A może jednak przyjedzie do Białej Włodzimierz Karpiński, który powiedział komisarz Bieńkowskiej, jaki plan dla wschodniej Polski w pełni realizowała platforma nie wiedzieć czemu obywatelska?
gość
gość 04.09.2018, 11:06
Anle Litwiniuk ma piękne ząbki, jak z reklamy.
pilot tupolewa
pilot tupolewa 04.09.2018, 09:28
Panie stefaniuk gdzie te tysiące miejsc pracy co miały być przy rozbiórce samolotów ?
ryba
ryba 04.09.2018, 09:14
A teraz czas na p.Chodzińskiego?!Kiedy wytoczy swoje działa....a nie... strach mu nie pozwala?a poza tym żona w szkole uczy.......a teczkę Dariuszowi ktoś musi nosić?!
ryba
ryba 04.09.2018, 09:10
No .Chodziński teraz czas na Ciebie?!Kiedy wytoczysz swoje działa? A nie ..... jeszcze trzeba teczkę ponosić Dariuszowi......a żona w szkole uczy......no no....ciekawie.....
Bil
Bil 04.09.2018, 03:45
Wzięliśmy miliony w rządzie, weźmiemy też w samorządzie. Tylko suweren ma coraz drożej.
Rodzic
Rodzic 04.09.2018, 00:56
Jaki szef wysyła swojego pracownika do innego miasta wiedząć, że ten ma rozpoczęcie roku szkolnego swojego dziecka i to w I klasie. Przecież spokojnie wiceprezydent mógłby reprezentować urząd właśnie w tej szkole, w swoim mieście? Albo trzeba nie mieć dzieci albo być bez serca albo zrobić to celowo. To jak jest panie prezydencie Stefaniuk?
Daro -1 głos
Daro -1 głos 04.09.2018, 08:44
Dokładnie!!! Zresztą dobry pracodawca ustala z pracownikiem delegacje, bo jak wiadomo są rzeczy ważne i ważniejsze, ale Darek nie bardzo chyba wartościuje jak trzeba. No ale czego się spodziewać.
T
T 03.09.2018, 20:29
Nie jestem partyjny ale jak już głosować to na Litwiniuka, bo na Stefaniuka nie mam zamiaru. I nie zdziwię się jak PiS Bereckiego wystawia na prezydenta kasę ma to i kampanie zrobi tak jak 4lata temu dla Stefaniuka , kubeczki rozdawał przed lokalami wyborczymi:D i ludzie to lykali. Ludzie nie popelniajcie tego błędu co 4lata temu. A co z modernizacją krzny? Z miejscami pracy co tak obiecywał? Co z lotniskiem i tyloma wycietymi drzewami? Inwestorów brak
Magistrat
Magistrat 03.09.2018, 21:18
TO CO ROBI STEFANIUK TO ZAGRYWKA POLITYCZNA PRZED WYBORAMI ,CI PANOWIE BĘDĄ KLEPAĆ SIĘ PO PLECACH JESZCZE DŁUGO ,TU CHODZI ABY WYBRAĆ PRZYNAJMNIEJ JEDNEGO Z NICH NA PREZYDENTA MIASTA. ANI JEDEN Z NICH NIE ZASŁUGUJE NA TĄ FUNKCJĘ .JA I MOI ZNAJOMI NIE BĘDZIEMY GŁOSOWAĆ NA ŻADNEGO Z NICH BO TO CO ZROBILI ONI Z TYM MIASTEM TO WOŁA O POMSTĘ WSTYD NA CAŁY KRAJ.
ret
ret 04.09.2018, 12:56
A co takiego oni zrobili wg. ciebie?! podaj proszę konkretnie co jest aż nie tak...w czym oni tobie tak przeszkadzają, co ci zrobili... jesz chleb z wodą, nie masz mieszkania, nie masz samochodu, nie masz smartfona? na każdą władzę można w ten sposób się wykrzyczeć i zmieszać z błotem...a ogólnie cały wschód polski to biedota i tu potrzeba konstruktywnej krytyki i działań a nie piep..zenia przez internet.
A gdzie byłeś/byłaś jak poprzednicy - nie mówię tu tylko o PO - zlikwidowali fabrykę mebli (nawet dwie), Biawenę czy inne przedsiębiorstwa w naszym mieście, najbliższej okolicy i w Polsce?
Chciałbym aby takich ludzi jak ty można było wybrać dokładnie na to stanowisko, na które tak pięknie narzekasz...mianować z automatu na prezydenta miasta, ministra czy tam kogokolwiek...i ciekawe co byś zdziałał/zdziałała.
Poczekajmy
Poczekajmy 04.09.2018, 07:54
Magistrat , masz rację. Rzucają hasłami , naciągają fakty żeby tylko wygrać wybory. A gdzie przykazania . Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy
04.09.2018, 00:36
Tak , tak, "Biała w ruinie" normalnie w 4 lata zaorali miasto, teraz wszędzie marchew albo inne buraki rosną. O i Warszawską dawniej Dzierżyńskiego, dawniej Warszawską też zaorali. A i idąc pieszo, bo wyżej wzmiankowana jak pisałem zaorana to widziałem, że jeszcze mostek w parku zniszczyli, psuje paskudne. Stadion zburzyli, widziałem, takie zacne trybuny normalnie spychaczami, barbarzyńcy. Jak nic trzeba dać im odpór bo zaczną ten nieliczne bloki wyburzać, a fabrykę mogli by postawić, taką "Pierwszą Magistracką Fabrykę Czegokolwiek" ... żeby prosty robotnik mógł ponarzekać że go na wypłacie kroją, a nie tylko jęczeć że żadnych inwestycji nie ma.
Piotr
Piotr 03.09.2018, 20:29
Oby, w razie wygranej, zdążył anulować budowę stadionu.
Obywatelka Białej Podlaskiej
Obywatelka Białej Podlaskiej 03.09.2018, 20:23
Na Konwencji Programowo-Wyborczej PIS odbytej w sobotę 1 września premier Morawiecki zaapelował ażeby w zbliżających się wyborach samorządowych wszędzie tam gdzie właśnie rozpoczynają się jakieś inwestycje nie głosować na obecne władze-bo te inwestycje to taka ściema przedwyborcza.To jak ja mam zagłosować w Białej Podlaskiej,kiedy widzę rozkopaną od niedawna Warszawską ?Według premiera Morawieckiego ta władza jest dobra,która inwestycje rozpoczyna miesiąc po wyborach, a nie miesiąc przed wyborami.
04.09.2018, 09:13
Brawo dla Pani!!
Maria.B
Maria.B 03.09.2018, 19:53
Panie D. Stefaniak a może tak wzorem Prezydenta Putina wszystkich kontrkandydatów zamknąć do wyborów w więzieniu? A co Pan robił w godzinach urzędowania w szkole. Wziął Pan wolne jak inni i zaprowadził córkę na rozpoczęcie roku szkolnego? Też Pan nie był na stanowisku pracy. " Nieobecność nieusprawiedliwiona" jak nic. Mieszkańcy wręczają wypowiedzenie w trybie natychmiastowym.
antek
antek 03.09.2018, 18:56
Bidulki prawie 4 lata ze sobą się męczyli . hehehe Kpina
j23 znowu nadaje