Zakład karny do likwidacji? Służba więzienna wyjaśnia

  • 07.09.2018, 14:29
  • BP24_Klaudia_Chmiel
Zakład karny do likwidacji? Służba więzienna wyjaśnia
W ostatnim czasie pojawiło się wiele głosów mówiących o rzekomym zamknięciu więzienia w Zabłociu. Okazuje się, że rzeczywiście obiekt zostanie wyłączony z użytkowania, jednak nie na stałe. Oddział Zewnętrzny w Zabłociu (gm. Kodeń) podlega pod Zakład Karny w Białej Podlaskiej. Od sześciu lat działa w budynku, który wcześniej pełnił funkcję placówki oświatowej. Obiekt ma charakter otwarty i jest  w stanie pomieścić 125 więźniów. Osadzeni wykonują prace społeczne, dzięki czemu mogą przysłużyć się gminie.Ostatnio pojawiły się plotki na temat zamknięcia tego zakładu. Okazuje się, że rzeczywiście więzienie będzie zamknięte, lecz nie na zawsze.- Oddział Zewnętrzny w Zabłociu zostanie wyłączony z użytkowania w okresie od dnia 7 września 2018 r. do dnia 7 marca 2019 r. Podyktowane jest to koniecznością przeprowadzenia prac remontowych, które poprawią zarówno komfort pracy funkcjonariuszy, jak i warunki odbywania kary pozbawienia wolności - wyjaśnia mjr Klaudia Mikitiuk z Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej.Podczas trwania remontu więźniowie mają zostać przeniesieni do innych jednostek, natomiast mundurowi będą pracować w zakładach karnych i aresztach śledczych funkcjonujących na terenie okręgu lubelskiego.

BP24_Klaudia_Chmiel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 26.09.2018, 15:02
Troche sciemniaja z tym remontem, zaraz bedzie miesiac jak zaklad zostal oprozniony a tam nic sie nie dzieje, cisza, zadnych remontow
niezależny
niezależny 11.09.2018, 18:17
A czy czasami nie chcą zrobić bardzo głupiego pomysłu ''obóz dla uchodźców''. To dopiero miejscowi będą mieli ''jazdę'' jak to się rozlezie i nikt nad tym nie zapanuje. Jak ktoś nie wierzy to niech porozmawia z osobami którzy mają z nimi do czynienia, nie oficjalnie tylko prywatnie głównie z SG.

Pozostałe