Kampania trwa w najlepsze... w internecie

  • 12.09.2018, 09:05
  • BP24_Klaudia_Chmiel
Kampania trwa w najlepsze... w internecie
Prezydent Dariusz Stefaniuk na portalu społecznościowym zarzuca Marcie Cybulskiej-Demczuk, byłej dyrektor "Trójki", że ta odchodząc na emeryturę zostawiła po sobie "mało przyjemną niespodziankę" w postaci "absurdalnego" planu lekcji. Zdaniem oskarżanej są to kłamstwa i atak w jej stronę, że względu na to, że zdecydowała się kandydować w nadchodzących wyborach samorządowych.

- Mieszkańcy zasygnalizowali mi, że poprzednia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Marta Cybulska-Demczuk, przed odejściem na emeryturę, zostawiła rodzicom i dzieciom mało przyjemną "niespodziankę" w postaci planu lekcji, który kończy się o godzinie 18 - pisze prezydent Dariusz Stefaniuk na swoim fanpage'u na Facebooku. - Takie działanie jest bardzo smutne, szczególnie, że pani walczy o głosy rodziców z tego osiedla, startując z komitetu sygnowanego przez byłego wiceprezydenta odpowiadającego za oświatę.

Marta Cybulska-Demczuk odniosła się do tych zarzutów podczas wtorkowej konferencji prasowej. - Z informacji, które uzyskałam od osób układających plan wynikało, że o godzinie 17 zamkną się wszystkie zajęcia. Tymczasem okazuje się, że to ja zostałam obarczona winą za źle przygotowany plan lekcji - komentuje była dyrektor.

Dodaje również, że bardzo zabolały ją te słowa, ponieważ prezydent podczas zakończenia roku osobiście dziękował jej za wspaniale prowadzoną szkołę. -  Nie wiem czy informację, która pojawiła się na portalu społecznościowym traktować jako sarkazm, czy słowa wypowiedziane na zakończeniu roku. Nie chciałabym wyciągać daleko idących konsekwencji, ale uważam za obraźliwe zamieszczanie na portalu społecznościowym fałszywych informacji, które oczerniają mnie w oczach uczniów i rodziców tej szkoły i dzielnicy, dla której pracowałam przez dziewięć lat - tłumaczy Marta Cybulska-Demczuk. - Uważam, że postępowanie pana Dariusza Stefaniuka jest niegodne prezydenta miasta. Zadeklarowałam swój udział w wyborach samorządowych i potraktowałam to jako działanie przeciwko mnie.


Do sprawy odniósł się również Wojciech Chilewicz, zastępca przewodniczącego rady rodziców SP nr 3. - Pani Marta nigdy nie odmówiła nam pomocy i wsparcia. Chciałbym wyrazić swoje zdziwienie, że taki post został zamieszczony. To chyba wynika z tego, że komuś puszczają nerwy i nie potrafi pogodzić wyborów z pracą. Ja ten post odbieram jako walkę wyborczą.

- Trudno nie odnieść wrażenia, że zachowanie prezydenta Dariusza Stefaniuka to nic innego jak brutalny i oparty na manipulacji atak oraz wykorzystanie zajmowanego stanowiska do brudnej gry w kampanii wyborczej. Niewątpliwą jedyną dostrzegalną motywacją, co de facto przyznał w zamieszczonym poście jest fakt, że pani dyrektor postanowiła ubiegać się o mandat radnej rady miasta - komentuje z kolei Michał Litwiniuk, kandydat na prezydenta miasta Koalicji Obywatelskiej.

Jeszcze wczoraj wieczorem w sprawie ponownie zabrał głos Dariusz Stefaniuk. - Nauczyciele pod kierownictwem Barbary Wojarnik opracowali nowy plan lekcji, który obowiązuje od 11 września. Takie zmiany powinny być wprowadzone już wcześniej i były obowiązkiem poprzedniej dyrektor Marty Cybulskiej-Demczuk, która swoją funkcję sprawowała do 31 sierpnia – zaznacza prezydent.

Stefaniuk poinformował również, że najważniejszą zmianą jest korekta godzin rozpoczynania i kończenia lekcji. - W nielicznych przypadkach najpóźniejszą godziną jest 16.20, a nie jak poprzednio 18.10. W zmianach uwzględniono również korektę zajęć wymagających dużego wysiłku intelektualnego zgodnie z wymogami MEN, a także maksymalnie i racjonalnie wykorzystano sale lekcyjne – wyjaśnia. – Warto również zaznaczyć, że zmiany były możliwe do zrealizowania mimo dużej liczebności klas i uczniów: do szkoły uczęszcza 804 uczniów i 47 z tzw. klasy zerowej.

BP24_Klaudia_Chmiel

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nauczyciel
nauczyciel 14.10.2018, 01:25
dyrektor nigdy w tak dużej szkole niue układa sam planu od tego ma ludzi tzw.zespoł ,a w dodatku przed emeryturą !!!!!!!
14.10.2018, 01:18
a od kiedy to dyrektor plan układa - ma do tego ludzi zespoł nie jedną osobe!!!!!!!!!!! a jescze przed emeryturą ???????to tylko osoby nie mające pojęcia mogąś takie głupoty wypisywać!!!!!!
Marcin
Marcin 02.10.2018, 07:21
INTERESUJĄCE, ŻE ZARÓWNO PANI DYREKTOR I PAN Z RADY RODZICÓW STARTUJĄ DO RADY MIASTA Z KOMITETU PANA LITWINIUKA:)
29.09.2018, 22:24
tylko prezydentem naszego miaSTA DARIUSZ STEFANIUK NIE MA INNEJ OPCJI
Bialczanin z dziada - pradziada
Bialczanin z dziada - pradziada 28.09.2018, 19:38
Zerkanie w notatki i czytanie z nich podczas konferencji prasowej? Panie Litwiniuk, co za erudycja!
fan rysia
fan rysia 19.09.2018, 00:39
Dziecko Stefaniuka chodzi do szkoły 2, czy to prawda, że inne klasy mają plan zróżnicowany, a córeczka Dareczka tylko na rano? Też pomagał układać plan?
Opowieści Sandałowego Drzewa
Opowieści Sandałowego Drzewa 16.09.2018, 09:23
Nie rozumiem ludzi którzy idą razem z zakłamanymi i obciachowymi platfusami... Chcecie iść na pisiorów, stwórzcie jakieś stowarzyszenie/komitet wyborczy ale z programem, ale nie idźcie z platformą politycznych nieudaczników... Ale róbta zreszta co chceta, powodzenia zbytnio nie wróżę.
15.09.2018, 19:49
A mnie zastanawia jedno czy gdyby nie wybory plan lekcji w Szkole Podstawowej nr 3 tez uległby zmianie?Czy wręcz przeciwnie rodzice by usłyszeli ze sie nie da,ze mała szkoła,ze zlikwidowane gimnazja itp,,Czy tez zainteresowałby sie wtedy szkoła Pan Prezzydent?Super ze sie jednak dało,,,lecz mam taki uczucie ze gdyby nie obóz przeciwników,nikt by sie tymi dziećmi-młodzieżą nie przejął...Pozdrawiam i PiS i koalicje,,,A moze zróbcie cos w końcu Razem,,wszyscy dla naszego miasta,,Czemu nie umiemy zaproponować Naszego Miasta?Czy naprawde nie stać Nas na porządne chodniki?Czy naprawde nie można posklejać ulic?Po co Nam niepotrzebne przetargi,,które kosztują krocie?Dlaczego nikomu nie zależy na Wspólnym Dobru?pozdrawiam wciąż licząc na Dobra Zmiane
13.09.2018, 18:41
Ale o co chodzi , w trojce dobro dzieci jest na ostatnim miejscu, Wystarczy spojrzeć na podręczniki , wybrane same najtańsze w wersji podstawowej, uwaga angielski ćwiczenia na cały rok 24 strony!!! Brawo angliści z trójki, nic dziwnego że potem czwarty stanin na egzaminie , poziom najniższy w Białej ze wszystkich przedmiotów!
zuza
zuza 13.09.2018, 07:21
Panią Martę Cybulską-Demczuk pamiętam jeszcze ze szkoły podstawowej, uczyła mnie j. polskiego w SP nr 2. Jest to kobieta bardzo wymagająca, z zasadami, człowiek- nauczyciel z wielką pasją. Zawsze brała pod uwagę możliwości i potrzeby ucznia. Pamiętam, że wymagała od uczniów ale i od siebie przede wszystkim. Pan Stefaniuk powinien uczyć się od Pani Marty klasy, zasad i co najważniejsze pracowitości!! Przykre jest to, że polityka odczłowiecza, a osoba która powinna stać na straży porządku w mieście, komfortu mieszkańców- wylewa wiadro pomyj tylko dlatego, że ktoś myśli samodzielnie!
złodziej od skoków kreator bialskiej polityki
złodziej od skoków kreator bialskiej polityki 13.09.2018, 08:44
Tak właśnie jest PISowska władza.....
halo
halo 12.09.2018, 21:25
halo?! przeciez to wlasnie Michal Litwiniuk byl wice od edukacji, dlaczego nei udzielil audiencji, nei odpowiedzial na pisna i nie zakupil lawek??
matka z trojki
matka z trojki 12.09.2018, 20:14
W ubieglym roku szkolnym lekcje ROZPOCZYNALY sie o 15, dziecko prawie zasypialo w trakcie...w tym roku, teraz po zmianie, jest juz lepiej.
takaprawda
takaprawda 12.09.2018, 16:29
Dariusz Stefaniuk to człowiek na poziomie najlepszy prezydent jakiego miała Biała Podlaska, taki Czapski Litwiniuk czy Broniewicz mogą mu tylko pozazdrościć i zazdroszczą taka prawda.
chilo
chilo 13.09.2018, 01:39
Niech lepiej Grodecki powie, albo Stefaniuk dlaczego zatrudnili w szkole nauczyciela którego stara dyrektor nie chciała? nie chciała, ale jej kazali czy jak? no bo chyba z tego plan się zepsuł? pewnie jakiegoś fachowca, z dyplomem
Beata
Beata 12.09.2018, 14:19
Cały Dyzma - chce doścignąć mistrzów kłamstwa z PiSu. Już mu niedaleko do Pinokia Matołusza.
NIE GŁOSUJCIE NA PiS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Beata kto ci łańcuch popuścił z kuchni że do laptopa się dorwałas?
Beata kto ci łańcuch popuścił z kuchni że do laptopa się dorwałas? 12.09.2018, 16:47
Przecież morawiecki jawnie powiedział że tylko jeżeli w gminach wygra pis może miasto liczyć na wsparcie rządu.... Wybierając kogoś innego skończą się dotacje rozdawane pod biurkiem .... Np. stadion zostanie na pierwszym etapie przebudowy i następca gdzie znajdzie kasę? Zaciągnie kolejny kredyt ? To wszytko jest tak ukartowane perfidnie że już nie innej opcji żeby miasto się rozwijało . No ale jak kobieta oderwana od garów może takie rzeczy wykminic ?
Zdziwiony
Zdziwiony 21.09.2018, 09:22
Problem jest taki, że ostatnie 4 lata można i tak uznać za stracone. W mieście nie działo się dosłownie nic, drogi są w fatalnym stanie, nie kojarzę żadnej większej inwestycji. Za każdym razem, gdy przyjeżdżam do Białej, widzę stan, w jakim jest miasto i niestety miasto wygląda fatalnie. Prezydent z PiS-u, a nie udało mu się załatwić praktycznie nic. Swoją drogą stadion za dziesiątki milionów dla takiego miasta jak Biała to pieniądze wyrzucone w błoto. Naprawdę nie rozumiem, co ludzie widzą w Stefaniuku.
obiektywnie
obiektywnie 12.09.2018, 13:54
na tego Litwiniuka i jego świtę nie da się patrzeć, zakłamane to wszytko i roszczeniowe strasznie! Po 4 latach wyszedł zza biurka i próbuje na siłę zainteresować ludzi swoją wizją, której nie ma. Ten kandydat to polityczne zero!
Agent
Agent 12.09.2018, 18:28
To jest przynęta podłożona przez środowiska o których nawet samemu Litwiniukowi się nie śni. Tylko Hajdar może coś powiedzieć bo siedzi w tym od lat ale on nic nie powie . Dlaczego ? Bo końcówki sznurków pociągają ludzie których on sam nie widział i lepiej dla niego. Ale z tego nie wychodzi się, tak jak z GRU .
Gdyby idiotyzm mógłby latać karmienie tylko przy pomocy procy
Gdyby idiotyzm mógłby latać karmienie tylko przy pomocy procy 12.09.2018, 20:01
a twoim mentorem i spowiednikiem zapewne jest wirtualnymacierewicz.com.pl wy ludzie to macie we łbach.... nie widzie prostoty w działaniu albo tworzycie niesamowite historie w których brakuje tylko lądowania UFO i rządzenia światem przez ludzi węży.....
12.09.2018, 11:34
Darek chyba nerwy Ci puszczają, już wiesz że przegrasz?
12.09.2018, 11:32
Stefaniuk ma nierówno po sufitem w całym urzędzie udało mu się zrobić burdel i to samo robi ze szkołami. Mieszkańcy wszystko wiedzą, znają prawdę. STEFANIUK Ci JUŻ DZIĘKUJEMY.
wyborca
wyborca 12.09.2018, 10:50
Jeżeli Prezydent faktycznie kłamie, fałszywie oskarża kandydatkę do Rady Miasta, to pozwać go w trybie wyborczym? Chyba że to co powyżej w artykule zostało napisane jest nieprawdą?
12.09.2018, 10:26
CZy tylko jak odnoszę wrażenie ze litwiniuk na konferencjach cały spocony i prawie płacze ? czy naprawdę chcemy prezydenta który robi z siebie ofiarę losu ?
A
A 12.09.2018, 10:11
Chilewicz SLD

Pozostałe