Litwiniuk oficjalnie prezydentem, Broniewicz przewodniczącym rady

  • 20.11.2018, 15:07
  • BP24_Klaudia_Chmiel
Litwiniuk oficjalnie prezydentem, Broniewicz przewodniczącym rady

Podczas sesji rady miasta odbyło się zaprzysiężenie nowego prezydenta Białej Podlaskiej. Ślubowanie złożyli też radni. Wiadomo również, kto będzie im przewodniczył.



Pierwsza sesja nowej rady miasta Biała Podlaska odbyła się dzisiaj (20 listopada) o godzinie 10 w bialskim magistracie. Michał Litwiniuk (Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska) oficjalnie przejął władzę po prezydencie Dariuszu Stefaniuku (Prawo i Sprawiedliwość).



- Przed nami trudna i wymagająca praca oraz konieczność poukładania na nowo mądrej wizji rozwoju i wizji sprawowania urzędu miasta. Mieszkańcy będą naszymi partnerami we wspólnym decydowaniu o przyszłości Białej Podlaskiej - zapewniał prezydent Michał Litwiniuk.



Podczas sesji Dariusz Stefaniuk złożył gratulacje nowemu prezydentowi i przekazał mu insygnia władzy. - Wierzę, że przyszły prezydent będzie starał się, aby nasze miasto się rozwijało  jak najlepiej - by na mapie województwa i Polski tylko i wyłącznie jaśniało. Obiecuję, że jakkolwiek nie potoczą się moje losy, zawsze będę wspierał Białą Podlaską i wszystkie działania, które w tym mieście się rozwijają.



Dzisiaj wybrano również przewodniczącego nowej rady. Został nim Bogusław Broniewicz, który jednym głosem wygrał z Dariuszem Litwiniukiem. Jego zastępcami będą Robert Woźniak oraz Waldemar Godlewski.



Skład rady miasta:



Okręg nr 1



Waldemar Godlewski (wiceprzewodniczący rady miasta)

Marcin Izdebski

Henryk Grodecki

Marek Dzyr

Jan Jakubiec



Okręg nr 2



Wojciech Sosnowski

Mariusz Michalczuk

Franciszek Ostrowski

Adam Chodziński

Sławomir Potocki

Anna Korolczuk



Okręg nr 3



Robert Woźniak (wiceprzewodniczący rady miasta)

Stefan Parafiniuk

Dariusz Litwiniuk

Wiesław Rabczuk

Edward Borodijuk

Bartłomiej Kuczer



Okręg nr 4



Krystyna Beń (za Michała Litwiniuka)

Rafał Wlizło

Dariusz Stefaniuk (od 21 listopada na jego miejsce wejdzie Ryszard Więcierzewski)

Karol Sudewicz

Stanisław Nikołajczuk

Bogusław Broniewicz (przewodniczący rady miasta)



ZOBACZ TAKŻE: Radnym jeden dzień? Stefaniuk ma być wicemarszałkiem

BP24_Klaudia_Chmiel

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja67
Ja67 22.11.2018, 12:39
PO-zawłaszczyla sobie całość władzy w mieście. Pytanie- czego spodziewają się po Sejmiku? W 2017 po kasę na remont ulic zgłosiła się Biała, ale decyzją Sejmiku (po,PSL) nic nie dostała...a 2018 otrzymała,ale z dodatkowej kasy od Morawieckiego. Ciekawie się zapowiada... A skąd pieniądze na budowę stadionu lekkoatletycznego przy sp9, bezpłatną komunikację dla uczniów, przystań na krznie, lokal za 1 zł no i przede wszystkim most(pewnie zwodzony, bo kajaki będą pływać co chwilę w obie strony). I oczywiście czekam na przebudowę skrzyżowan z 5 metrowymi pasami ruchu....
BIALCZANIN
BIALCZANIN 21.11.2018, 23:16
PANIE PREZYDENCIE KIEDY AUDYTY W SPÓŁKACH OBY JAK NAJSZYBCIEJ
Ada
Ada 22.11.2018, 08:54
Jak popali swoje kwity z porzedniej kadencji bedzie pewien ze nic nie wyjdzie
Bronek
Bronek 21.11.2018, 16:13
Ciekawe czy będzie darmowa fluoryzacja dla mieszkańców miasta.
Bogusław
Bogusław 21.11.2018, 13:36
Bialczanin ze smutkiem stwierdzę, że masz dużo racji. Mam nadzieje, że rozum do głów bialczan wróci szybciej i na wiosnę zrobi się generalny porządek z tym spolaryzowanym cudakiem, który utworzyli oderwani od koryta by się do niego przyssać ponownie.
Bogusław
Bogusław 21.11.2018, 13:25
Ale was koalicja trolli internetowych i niezależnych dziennikarzy w balona zrobiła :))) a ktoś już przed wyborami przewidział jak stołeczki podzielą :) Śmiech na sali powrót ludzi Czapskiego. Jaja. Mówią, że "Podlasiaki głupie ludzie" i chyba mają rację :)
mieszkanka Białej
mieszkanka Białej 21.11.2018, 13:06
Za pięć lat mieszkańcy Białej nie będą już wybierali prezydenta lecz wójta. Miasto po prostu wyludni się. Nie widzę w tym momencie perspektywy dla młodych, zdolnych ludzi. Liczy się tylko , jak zawsze, kolesiostwo i partyjność. Po stołki mogą stać w kolejce tym razem wyborcy Pana Litwiniuka. Ci, co głosowali za Panem Stefaniukiem niech się pakują.Marnie to widzę dla rozwoju miasta.A Pan Litwiniuk obiecywał miasto dla wszystkich. Znowu podział ludzi. Dlaczego do Rady Miasta weszli ci, którzy mieli mniej głosów, odpadli z większą liczbą głosów zdobytych w wyborach. Rozumiem, że taka jest zasada wyborów. Bo tak ustalono na górze. I gdzie tu mowa o demokracji. Nie było i nie będzie.
obserwator
obserwator 22.11.2018, 05:49
a w PiSie jest tak samo. Dlaczego Stefaniuk został vice marszałkiem województwa chociaż w tych wyborach nie startował a tym samym nie zdobył żadnego głosu?
nazwa
nazwa 21.11.2018, 20:59
Spokojnie... autokary do Drelowa i Leśnej pozostaną - więc nie bójcie się babciu a do Rady Miasta weszli ci na których głosowaliście babciu. Na tym polega demokracja.
ad vocem
ad vocem 21.11.2018, 20:52
patrz wybory w sejmiku samorządowym
bialczanin
bialczanin 21.11.2018, 12:52
Patrząc po wpisach widzę, że emocje jeszcze nie opadły, zobaczymy jakie będą wpisy za 3-4 lata, szkoda tych lat, ale cóż takie mamy społeczeństwo, w którym emocje są mocniejsze od rozumu i zdrowego rozsądku. Dla mnie pozostaje tylko mieć nadzieję, że chociaż odrobinę się mylę.
tom
tom 21.11.2018, 12:37
przez 5 lat będę musiał oglądać wystające zęby
Barometr
Barometr 21.11.2018, 11:06
Przewodniczacy rady Broniewicz???? a to nie ten słynny na cały swiat wynalazca barometru Broniewicza
mieszkaniec
mieszkaniec 21.11.2018, 10:02
Niepokoj budzi już młody człowiek ,ktory jeszcze nie jest radnym ,a już podważa .Młody bez żadnych doświadczeń zawodowych ,samorządowych ale roszczeniowy .Kariera w chórze to za mało na ocenę ludzi z praktyką i doświadczeniem.Radny to służba dla wyborców ,a nie powód do zadzierania nosa Radzę kłaniać się nisko bo nie wiesz młody człowieku kto na ciebie oddał głos.Więcej pokory ,kultury,bo tymczasem tego nie widać.
nazwa
nazwa 21.11.2018, 20:55
No tak.. kulturą poprzednik bił na kilometr.. ba na pomorze nawet
Kolorowa
Kolorowa 20.11.2018, 21:12
Broniewicza wybrała KOALiCJA.....super, wszyscy się posłuchali...ale kogo???? Jakim cudem człowiek, który dostał się do rady mierną ilością głosów może zajmować tak zaszczytny stołek? A no takim cudem jak wcześniejsza umowa, bo przecież była mowa, że ani P.B ani P.Cz nie obejmie wiceprezydentury, a tu....szok dla opinii publicznej, bo oprócz wymienionych zaszczytnych stanowisk są jeszcze inne, równie ciekawe. Ludzie zdejmijcie różowe okulary, obłuda ubrana w śnieżnobiały uśmiech....tak świątecznie.
Brzpartyjny
Brzpartyjny 21.11.2018, 06:45
Dokladnie bez rozdawania stolkow poparli zaczyna sie .... flatego trzeba prezydenta bezpartyjnego nie potrzeba partii w samorzadach
M
M 20.11.2018, 20:13
Ludzie zapomnieliście, że ten człowiek współrządził przez cztery lata?! Jakimi osiągnięciami może się pochwalić po tym okresie? Wszystkie niedociągnięcia jakie zarzucanie byłym włodarzom są jego udziałem. Nie róbcie z niego niewiniątka.
obserwator
obserwator 21.11.2018, 06:18
Tu kolego się mylisz Litwiniuk jako vice odpowiadał za szkolnictwo a za wszelki niedociągnięcia odpowiadał niedouczony vice Chodziński, który wcześniej kierował grupą sprzątaczek na PSW.
M
M 21.11.2018, 12:01
Wnoszę z tego, że odpowiadając za szkolnictwo nie musiał nic robić.
obserwator
obserwator 21.11.2018, 20:11
szkolnictwo a inwestycje to dwie różne dziedziny. Jakoś w szkolnictwie nie widzę nic niepokojącego jeżeli już to tylko i wyłącznie na szczeblu ministerialnym. Natomiast sajgon jaki zafundowano mieszkańcom poprzez zrujnowanie połowy Białej, co za tym idzie korki w godzinach porannych, dalej niejasna sprawa lotniska, wydanie pozwolenia na kolejną galerię zamiast inwestycji dającej ludziom pracę i wiele innych to podlegało vice Chodzińskiemu, który nawet nie zna ulic oraz dzielnic miasta. Ostatnio powiedział że miasto wspólnie z PKP buduje tunel łączący dzielnicę Wola z centrum miasta. No wybaczcie nie zauważyłem aby budowany był tunel pod Krzną. Osiedle za torami wzdłuż ul. Grzybowej nazywa się Za Torami a cała Kołychawa to osiedle Słoneczne Wzgórze a tunel budowany jest pomiędzy tymi osiedlami. Taki Międzyrzec przez 4 lata kadencji burmistrza Kota potrafił zciągnąć inwestorów i budować już trzeci zakład produkcyjny dający ludziom pracę{dr. Gerard, bodajrze Vipasz i ostatni zakład przetwórstwa drobiu} a w Białej co kolejna galeriado której jeszcze chwila i nie będzie kto miał chodzić bo skąd pieniądze. To właśnie cztery lata obietnic Stefaniuka.
mati
mati 21.11.2018, 23:31
Do obserwator
Ulica Grzybowa nie leży na osiedlu Za Torami a na osiedlu Grzybowa jak nie wierzysz to sprawdź harmonogram odbioru odpadów tam są podane osiedla
http://www.bialapodlaska.pl/35…
LB
LB 20.11.2018, 18:57
Litwiniuk prezydent ??? nie znam człowieka.
Anonim
Anonim 20.11.2018, 18:56
Ludzie teraz biala podlaska zucila sobie klody pod nogi. Dlaczego bo Litwiniuk jest z POiNowoczesna koalicja. A PiS bedzie blokowało każda inwestycje w białej. Z braku środków. Gratulacje. Dla was. Tylko.pozniej nie narzekajcie.
.N
.N 20.11.2018, 18:49
Brawo. Gratulacje Koalicjo.
Czyli teraz pora na ...dożynki :)))
Siwy
Siwy 20.11.2018, 18:33
Pogonić posła osła i kozła a raczej kozłów .SM ok ale bez tego młodego komendanta z partyjnego naznaczenia. Lotnisko oddać w ręce specjalisty A nie picera.
Rybka
Rybka 20.11.2018, 18:03
Park Radziwiłłów...zbadać temat
Z jednej kupy w drugą....
Z jednej kupy w drugą.... 20.11.2018, 17:57
nic się nie zmieni.... a nie przepraszam będzie można sobie chodzić na pogawędki do litwinki,....
do "a"
do "a" 20.11.2018, 17:43
Nie jest co robić tylko POPRAWIAĆ ... przede wszystkim Warszawską !!!!!
I
I 20.11.2018, 16:41
Miasto różowo-czerwone,
Wracają czerwone nosy.
Szulernia znów zagra w zielone,
Zrzucimy sakiewki na stosy...

Pozostałe