Odprawy „na odchodne”. Na konta prezydentów wpłynęło po kilkadziesiąt tys. zł

  • 02.01.2019, 10:27
  • BP24_Klaudia_Chmiel
Odprawy „na odchodne”. Na konta prezydentów wpłynęło po kilkadziesiąt…
Osoby piastujące w ubiegłej kadencji najwyższe stanowiska w bialskim magistracie „na pożegnanie” otrzymały niemały zastrzyk pieniędzy. Najwięcej, bo ponad 51 tys. zł, przyznano jednemu z byłych zastępców prezydenta. Samorządowcom zostały wypłacone także ekwiwalenty za niewykorzystany urlop.



Na zakończenie kadencji, w związku z ustaniem stosunku pracy, były prezydent oraz jego zastępcy otrzymali spore odprawy. Prezydent Dariusz Stefaniuk dostał na „do widzenia” dokładnie 32 320 zł brutto. Jest to wysokość jego trzymiesięcznego wynagrodzenia.



Z kolei Henrykowi Grodeckiemu przyznano pieniądze w kwocie 51 360 zł brutto w związku z przejściem 29 października na emeryturę. Przypomnijmy, że Henryk Grodecki pracował jako wiceprezydent niespełna dwa miesiące. Wcześniej pełnił funkcję naczelnika wydziału edukacji. Jego odprawa wyniosła tyle, ile zarobiłby przez pół roku jako zastępca prezydenta .



Adamowi Chodzińskiemu, drugiemu zastępcy Stefaniuka, wypłacono pieniądze w kwocie 31 170 zł brutto, czyli kwota odpowiadająca trzymiesięcznemu wynagrodzeniu.



Odprawy to nie jedyne, co „na odchodne” otrzymali prezydenci. Jak poinformowała nas Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu, na ich kontach pojawiły się również ekwiwalenty pieniężne za niewykorzystany urlop w 2018 roku. Dariusz Stefaniuk za 24 dni uzyskał 12 028,80 zł brutto, Henryk Grodecki za 7 dni – 2 120,06 brutto, natomiast Adam Chodziński za 22 dni – 10 973,60 zł brutto.
BP24_Klaudia_Chmiel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Emeryt
Emeryt 05.01.2019, 11:48
Często tak bywa. Kolega koledze chcąc sprawić prezent z pieniędzy podatników, zwalnia go a potem zatrudnia w innym miejscu, często za wyższe wynagrodzenie, wypłacając jeszcze zaległe ekwiwalenty. Tak było, jest i będzie bez względu na nazwę partii. Liczy się tylko czas przed wyborami. Wszyscy obiecują gruszki na wierzbie. A po wyborach śmieją się wyborcom w nos.Nie dziwię się młodym, ale starsi nauczeni już doświadczeniem życiowym powinni być bardziej roztropni i nie dawać się otumanić obietnicom przedwyborczym. Trudno dzisiaj jest spotkać człowieka , który potrafi patrzeć nieco dalej, nić koniec własnego nosa jeżeli chodzi o pieniądze. Inaczej wygląda sprawa oceniania innych. Tu często siebie nie widzimy. A jak byłoby inaczej, gdyby zamienić odległość widzenia swoich pieniędzy i oceniania innych. Nie byłoby plotek, pomówień, pieniądze dzielone wg.faktycznych potrzeb człowieka.Zwalnia się na siłę ludzi z pracy nie patrząc na ich warunki materialne, a sobie wypłaca ekwiwalenty, jakich przeciętny Polak nie zarobi przez rok.. Pan Adam np.nie zdążył nawet odebrać zaległego urlopu, bo już dostał w środku miesiąca pracę na innym, bardzo ciekawym stanowisku i miejscu pracy. Były kierownik pogotowia, w" nagrodę" za bunt pracowników,którzy mieli dość mobbingu, też otrzymał "ciepłą" posadkę w wiadomym miejscy. Z ramienia innej, wtedy będącej u steru partii.
Wyborca
Wyborca 03.01.2019, 23:03
Teraz wiecie do czego prezydentowi potrzebny jest rzecznik. Do brudnej roboty . Co sobie będę brudził "ręce" skoro podatnicy jeszcze za to płacą to czemu nie korzystać?
Wyborca
Wyborca 02.01.2019, 21:03
Może Komisja Rewizyjna Rady Miasta powinna sprawdzić czy wypłacenie tych odpraw jest zgodne z prawem bo z etyką to napewno się kłóci. Ustawowym obowiązkem komisji rewizyjnej jest kontrolowanie działalności prezydenta miasta. Mieszkańcy nie tylko powinni dowiadywać się o przypadkach takiego pasożytowania na pieniądzach budżetowych czyli podatników ale także jakie są konsekwencje okradania społeczeństwa .
były piłkarz
były piłkarz 03.01.2019, 08:12
Jeżeli nikt tego nie sprawdzi , to znam gościa z KR RM , który to sprawdzi !!!!!!!!
Janek Koss
Janek Koss 03.01.2019, 20:02
Trzeba by zacząć od sprawdzenia Pana Jana może to być bardzo ciekawe.
Ryszard
Ryszard 02.01.2019, 20:20
Przytulili niezłą kaskę, pozostaje pytanie za co? Zapłacili mieszkańcy tego zacofanego miasteczka. Ale czego można oczekiwać od władzy która brata się z klerem. W tym towarzystwie zawsze będzie dochodziło do nadużyć.
JanekzBiałej
JanekzBiałej 02.01.2019, 19:20
Ale za to pan dyrektor biblioteki ładnie śpiewa, jak przystało na człowieka kultury. Tylko pogratulować Białej. Ciekawe dlaczego nowe władze miasta to tolerują?


https://www.youtube.com/watch?… (0:02s, 1:56s,)


https://zdjecia.moja-ostroleka…
Sławek
Sławek 03.01.2019, 18:05
Nie raz współpracowałem z Dyrekcją i bardzo mile to wspominam, ludzie z niesamowitą wiedzą i kulturą osobistą. Wraz z sympatyczną i uśmiechnięta Panią z sekretariatu tworzą super zespół. Pozdrawiam.
Czytelnik
Czytelnik 04.01.2019, 08:51
Trochę ten wpis przypomina klasyke polskiego kina, cytat za "Miś": "Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek"
Krytyk
Krytyk 03.01.2019, 09:17
To co człowiek robi po godzinach pracy to jego prywatna sprawa, ważne, aby w pracy reprezentując instytucję wywiązywał się z obowiązków, jakby poszukać to pewnie Wy idealni na stanowiska zachowujecie się nie raz wiele gorzej spójrzcie najpierw na siebie bez filtrów!!!
Jhcyc
Jhcyc 04.01.2019, 13:16
Ksiądz np po godzinach może odprawiać czarne msze, a czemu nie, ma czas między nieszporami, a wieczorną. Czy to ta logika myślenia?
Czytelnik
Czytelnik 03.01.2019, 13:07
Dyrektor reprezentuje instytucje nie tylko podczas pracy, to że p.dyrektor ma taką chorą pasję szkodzi wizerunkowi firmy. Jest mi wstyd , że ktoś taki reprezentuje bialską kulturę . To była bardzo zła zmiana, p Stefaniuk, na którą nie zasłużyli pracownicy biblioteki.
ks. Bogdan
ks. Bogdan 03.01.2019, 11:53
Czy jest Pan/i tego pewna, że może robić co mu się chce?
Napewno zachowanie takie negatywnie wpływa na wizerunek Biblioteki jako Instytucji Kultury czyli zakładu o charakterze publicznym zajmującym się
upowszechnianiem kultury oraz jej postrzeganie przez społeczeństwo. Pan Dyrektor Biblioteki Publicznej zobowiązany jest w szczególności o dbanie i budowanie dobrego wizerunku instytucji a takim zachowaniem tego nie robi.
Generalnie to kpina ze wszystkich mieszkańców jak przedmówca napisał możliwa tylko w tym mieście.
ps. to może w MOK powinni na dyrektora zatrudnić Nergala?
Marian
Marian 03.01.2019, 07:13
Alleee jaaja.
Dlaczego to dzieje się zawsze w moim mieście. Aż strach iść do biblioteki. Ciekawe czy nowe władze o tym wiedzą.
wyborca
wyborca 03.01.2019, 16:34
Kultura "pełną gębą". Nowe władze jak nowe, będzie jeszcze czas na ocenę. Natomiast stara ekipa ciekawej proweniencji nam ludzi do kultury wpusciły.
abc123
abc123 02.01.2019, 22:25
A czy przełożeni tego Pana wiedzą o tym występie? Może warto to upublicznić (tu ukłon w stronę mediów).
Wyborca
Wyborca 04.01.2019, 13:07
Ciekawy przypadek. Na youtube trochę tego jest. Facet z djabłem na koszulce (kto normalny tak robi??? satanista???) W kapturze z siekierami. I te teksty piosenek. Brak słów. Może jakiś urzędnik się wypowie na ten temat, najlepiej rzecznik prezydenta. Jestem w szoku. Może niech zaśpiewa dla mieszkańców na dni miasta, Panie Prezydencie prosimy o angaż.

cyt.tekst piosenki:

"Bezksiężycowa noc,

miasto w Ciemności

Złowroga cisza

niepokój i strach

opętany maniak

szykuje się na łowy

ostrzy siekierę, by znów zabijać

ref: bestialski rzeźnik

wychodzi na ulice

krąży w poszukiwaniu ofiar

węszy niczym pies myśliwski

czujący zapach krwi

nikt nie ujdzie z życiem

jeśli zostanie wybrany na cel

bestialski rzeźnik


wreszcie dopadł swoją ofiarę

wali obuchem w kark

zaciąga w odludne miejsce

i tam ścina jej głowę


ref... bestialski rzeźnik...


Szaleństwo w jego oczach

szaleństwo w jego głowie

bestialstwo w jego czynach

siekiera w jego rękach


uważaj więc, gdy idziesz po zmroku

unikaj ciemnych ulic

nigdy nie wiesz, gdzie czai się morderca

oglądaj się za siebie

ref... bestialski rzeźnik?"
BPA
BPA 02.01.2019, 18:36
To się chłopaki zabawili !!!!!!!
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 02.01.2019, 18:32
A GRODECKI W ANTONIM Z ŻONKĄ TAKI MODLĄCY A TU PROSZĘ TAKIE ZŁODZIEJSTWO OJ MOŻE LEPIEJ TY TĄ KASĘ DLA OJCA DYREKTORA RYDZYKA ODDAJ JAK JAREK SIĘ DOWIE TO GRZECHY ODPUŚCI
BIALCZANIN
BIALCZANIN 02.01.2019, 18:29
PROSZĘ WEJŚĆ NA PROFIL STEFANIUKA NA FACEBOOK JAK TO ON Z RENATKĄ TAK NEGOWALI JAKIE TO NAGRODY POPRZEDNIA WŁADZA PO I PSL W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM POBRAŁA SOBIE PISZĄC ŻE ON TO TYLKO PO 1 TYS. ZŁ PRZYZNAŁ SWOIM PRACOWNIKOM JAK BYŁ PREZYDENTEM A TU O PROSZĘ TAKIE INFO........ DOBRZE ŻE LUDZIE JUŻ TEGO BUCA NIE WYBRALI I KŁAMCY BIERZ PAN STADION NA PLECY RAZEM Z BIERECKIM I DO LUBLINA PAN Z NIM IDŹ RZĄDY STEFANIUKA TO JEDNA WIELKA KPINA DLA BIAŁEJ I WSTYD DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW
Xxx
Xxx 02.01.2019, 19:58
Wysokość odpraw wynika z ustawy. A jeśli faktycznie brał nagrody, to trzeba ujawnić ich wysokość. I tyle... A co do stadionu, to mija miesiąc od wstrzymania prac. Przez ten okres były 2 dni kiedy nie można było pracować. Trzeba było pracować i nadrobić wszystkie zaległe roboty z parkingiem na czele..... Amen
Obserwator
Obserwator 02.01.2019, 18:06
Proponuję aby sprawdzić, kto w bibliotece zamiast pracować siedzi i w godzinach pracy pisze obraźliwe komentarze, może czas najwyższy aby ta osoba się ujawniła. Szkoda, że nie ma cywilnej odwagi przedstawić się z imienia i nazwiska. Skoro tak się martwi o bibliotekę to może by się wzięła do roboty.
Janek
Janek 02.01.2019, 16:15
Niektórzy pracownicy Biblioteki jak zwykle nie mają co robić tylko piszą w godzinach pracy komentarze! Może czas zacząć coś robić a nie wiecznie naburmuszeni!
rodzic
rodzic 02.01.2019, 18:41
Za taką wypłatę jaką mają pracownicy biblioteki czy multicentrum to porażka cokolwiek od nich wymagać. Co niektórym po opłaceniu biletów na dojazdy niewiele zostaje, toż to jakiś wolontariat. Wstyd ludziom z wyższym wykształceniem proponować taką zapłatę. Wystarczy odwiedzić multicentrum, zobaczyć zajęcia zorganizowane naszym dzieciakom i opinie można wyrobić sobie samemu na temat pracy tych osób.
Instruktor
Instruktor 02.01.2019, 18:48
Przynajmniej postronne osoby nas doceniają. Wielkie dzięki.
Pracuś
Pracuś 02.01.2019, 18:01
Drogi Janku większość z nas zna swoją wartość, więc Twój komentarz nie jest w stanie nas zgnoić.
02.01.2019, 17:05
A pan to kiedy pisze, panie zapracowany. Wyłącz muzę w gabinecie i sam weź się za robotę
zenek
zenek 02.01.2019, 16:13
31170 (trzydzieści jeden tysięcy sto siedemdziesiąt zł.} Tyle powinien zwrócić p. Adam Ch. art.40 ust.1 ustawy z 21.11.2008 r. - o pracownikach samorządowych.Gdzie byli prawnicy UM. Czy to standardy PiS są prawem, czy odpowiednie ustawy !?!?!?
02.01.2019, 16:03
Jakby wiedziała co o niej ludzie gadają pewnie by wypowiedzenie mailem wysłała bo wstyd na miasto wyjść
formore
formore 02.01.2019, 16:01
Pani EF z Biblioteki gabinecik i pensyjkę zachowała to dopiero kpina z decyzji Prezydenta
02.01.2019, 18:36
Wniosek. Chomikować urlop
04.01.2019, 18:17
P0000
Zatroskany
Zatroskany 02.01.2019, 18:28
Jak by odeszla to kto by rządził w Bibliotece. NIKT!!!
Dr Bór
Dr Bór 02.01.2019, 18:26
Wszystkim zestresowanym pracownikom polecam melisę.
I
I 02.01.2019, 15:56
,,Najwięcej, bo ponad 51 tys. zł przyznano jednemu z zastępców.. - szkoda, że nie napisaliście, że był to pan Litwiniuk...Michał.
ktoś
ktoś 03.01.2019, 10:35
Litwiniuk nie wziął żadnej odprawy...
www
www 02.01.2019, 18:11
czytaj ze zrozumieniem i nie nakręcaj się, chodzi przecież o kogo innego
zenek
zenek 02.01.2019, 16:20
Jeżeli ówczesny zastępca ML też otrzymał odprawę - to tylko TVN i referendum !!!!!!
stoppisowi
stoppisowi 02.01.2019, 15:09
To jest właśnie PiS! Wielka sitwa i oszustwo!
02.01.2019, 14:41
To dyrektor zagrał prezydentowi na nosie.chyba Litwiniuk tego tak nie zostawi.chyba ze taka byla cicha umowa
Remik
Remik 02.01.2019, 14:28
A ile zarabia Pani Gabriela bo chodzą słuchy na miescie za sporo
Zura
Zura 02.01.2019, 14:26
Tez mi wielkie rzeczy nie podniecajcie sie tak bo zyłka co niektórym peknie za 5 lat bede wyzsze nagrody odsunać partie od wladzy jest wielu wspanialych bialczan nie związanych z partia nadajacych sie na prezydenta
emerytka
emerytka 02.01.2019, 13:54
Panie H.G. sumienie cię nie gryzie pamiętając jak potraktowaliście niektórych odchodzących - oczywiście z " własnej, nieprzymuszonej woli" na emeryturę !!!!!!!!!!!!!!!!!! Pomyśl o tym za każdym razem , jak siedzisz w pierwszej ławce co niedziela ..........!!!!!!!!!!!!
Maciejk
Maciejk 02.01.2019, 13:52
Wszyscy z każdej władzy tak biorą bo prawo i ustrój III RP na to pozwala

Pozostałe