W bialskim szpitalu jest sprzęt z „serduszkiem” warty miliony

  • 07.01.2019, 14:19
  • BP24_Klaudia_Chmiel
W bialskim szpitalu jest sprzęt z „serduszkiem” warty miliony
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy regularnie wspiera szpital w Białej Podlaskiej. W  ubiegłym roku instytucja została wyposażona w aparaturę medyczną o wartości ponad 900 tys. zł. Na przestrzeni lat do bialskiej lecznicy trafił sprzęt za ponad 5,7 mln zł.Sprzęt opatrzony logiem z czerwonym serduszkiem znalazł się na oddziałach neonatologicznym, dziecięcym, otolaryngologicznym oraz oddziałach chorób wewnętrznych i geriatrii. Dzięki WOŚP wyposażenie zyskał również Ośrodek Opieki Medycznej „Domowy Szpital, który jest placówką należącą do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.W 2018 roku instytucja otrzymała sprzęt o wartości niemal 550 tys. zł. - Sprzęt trafił do Oddziału Neonatologicznego, który nosi imię Fundacji – zaznacza Magdalena Us, rzecznik prasowy bialskiego szpitala. - Do naszych najmłodszych pacjentów trafiły: inkubator transportowy wyposażony w respirator noworodkowy, ssak, pompy infuzyjne, kardiomonitor, pulsoksymetr - sprzęt z własnym zasilaniem oraz zostały przekazane 3 lampy ledowe.Jak podaje rzecznik, oddział wzbogacił się również o respirator noworodkowy oraz dwa aparaty wspomagające oddychanie o łącznej wartości ponad 206 tys. zł. Z kolei w „Domowym Szpitalu” pojawiły się materace przeciwodleżynowe za 147 tys. zł.Nie bez znaczenia jest działalność lek. med. Riada Haidara, ordynatora oddziału neonatologicznego im. WOŚP. Ma on ogromny wkład w przekazanie na rzecz szpitala wspomnianych darów. Lekarz co roku aktywnie uczestniczy i wspiera działania Fundacji.
BP24_Klaudia_Chmiel

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aga
Aga 08.01.2019, 18:02
i moje dziecięce było przebadane od stóp do głowy w trzeciej dobie życia... serduszko było stale monitorowane.. właśnie dzięki temu sprzętowo! !! Od Jurka i Wielkiej Orkiestry..
A tym którym to przeszkadza niech zwyczajnie nie wrzucają ani grosza. Ludzi mądrych i swiadomych wielkiej mocy Owsiaka jest ogrom więcej od tych głupich anty.. nie wiadomo tak naprawdę anty co !!!
08.01.2019, 11:39
TEN SPRZĘT NAPRAWDĘ RATUJE ŻYCIE DZIECIOM. GDYBY NIE ON MOJA CÓRKA TERAZ BY NIE CHODZIŁA DO PRZEDSZKOLA.
Mama
Mama 08.01.2019, 07:46
W imieniu dzieci dziękuję:)
Yulya1
Yulya1 07.01.2019, 14:47
po co ta nachalna PROPAGANDA reklama owsiaka? toż to ZŁODZIEJ
DD
DD 08.01.2019, 10:32
Primo: UDOWODNIJ. Secundo: NIE KORZYSTAJ, "sumienie" będziesz miał czyste. Nie zapomnij tych, którym ten sprzęt uratował życie. A jeśli nadal twierdzisz, że kradzione- wal do Zbysia.
Bb
Bb 07.01.2019, 21:46
Kolega ma niespełnione mokre sny i tak mu żółć bokiem i językiem się ulewa
Aa
Aa 07.01.2019, 16:12
Yulya1 Masz jakieś osobiste doświadczenia czy tak tylko jątrzysz?

Pozostałe