27. Finał WOŚP w Leśnej Podlaskiej

  • 15.01.2019, 14:46
  • bp24_Karolina_Jaszczuk
27. Finał WOŚP w Leśnej Podlaskiej
Podczas 27. Finału WOŚP w Leśnej Podlaskiej pieniądze zbierało 23 wolontariuszy. Były także licytacje, animacje i turniej tenisa stołowego z których dochód przekazano na WOŚP.W niedzielę (13 stycznia) hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnej Podlaskiej odbył się kolejny Finał WOŚP. Wolontariusze już od godziny 7 zbierali pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Uczniowie klas gimnazjalnych, łącznie 23 wolontariuszy, pod opieką Bożeny Nogaczewskiej i Anny Czeczko, prowadziło zbiórkę do puszek w Witulinie, Białej Podlaskiej i Leśnej Podlaskiej. Następnie 20 puszek zostało przewiezione autokarem do rozliczenia.Od 16.30 w Hali Sportowej trwały występy dzieci i młodzieży ze szkoły Tańca Boogie Town oraz uczniów Szkoły w Leśnej Podlaskiej. Pielęgniarki z Ośrodka Zdrowia w Leśnej Podlaskiej zorganizowały badanie poziomu cukru, wzroku i ciśnienia, a przedszkolaki przeprowadziły pokaz pierwszej pomocy z ćwiczeniami na fantomie.Wiele atrakcji przeznaczonych było dla najmłodszych. Malowanie twarzy, wata cukrowa, kiermasz słodkich babeczek przygotowanych przez uczennice szkoły w Leśnej, loteria fantowa zorganizowania przez GOK w Leśnej Podlaskiej oraz dmuchany zamek również zasiliły konto WOŚP.Jeszcze przed licytacją przybył do Leśnej Podlaskiej Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej, który przekazał wylicytowaną wcześniej pocztówkę. Również dr Riad Haidar przekazał gadżety WOŚP na licytację.W czasie licytacji sprzedano 61 przedmiotów m.in. poroże jelenia za 350 zł, trzy grafiki, przekazane przez Pawła Kazimierskiego, wójta gminy. Grafiki sprzedane zostały za 130, 200 i 250 zł. Koszulka WOŚP wylicytowana została za 210 zł.

Wśród przedmiotów były również gadżety Lata z Radiem, karnety i wejściówki, rzeźby, piłka z autografami aktorów „Barw szczęścia”, biżuteria.Łączna kwota jaką uzyskano z licytacji wyniosłą 4440 zł. Ostateczna kwota jaką udało się zebrać w tym roku przez przez wolontariuszy z Leśnej Podlaskiej to 11 889,23 zł.W ramach finału odbył się także Turniej Tenisa Stołowego, którego zwycięzcami zostali Patryk Demianiuk, Olga Jaszczuk i Renata Sikora.Światełko do nieba zostało odwołane ze względu na warunki pogodowe. Lampiony zostały rozdane uczestnikom.
bp24_Karolina_Jaszczuk

Zdjęcia (57)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe