PiS czyści rady społeczne. Sympatycy partii w strukturze

  • 30.01.2019, 15:17
  • bp24_Marta_Stefaniak
PiS czyści rady społeczne. Sympatycy partii w strukturze
Władze województwa w ostatnim czasie zmieniły składy osobowe rad społecznych bialskiego szpitala oraz pogotowia. W strukturze tego gremium są osoby kojarzone wprost z Prawem i Sprawiedliwością. Radni z innych opcji politycznych wskazywali, że może dojść złamania prawa i nie zgłaszali do rad kandydatów. Marszałek zadecyduje kto będzie przewodniczącym składu. 



Na minionej sesji województwa lubelskiego dokonano zmian w strukturach rad społecznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej. Lokalnym, społecznym działaczom skrócono kadencję.



W bialskim szpitalu zasiadali przedstawiciele kojarzeni z różnymi opcjami politycznymi. W składzie według danych z BIP byli Przemysław Litwiniuk, Tadeusz Sławecki, Dariusz Litwiniuk, Stanisława Romanowski, Maciej Płaszewski, Wacław Zemke oraz Mariusz Filipiuk.



Skład radykalnie się zmienił. W gronie tym został jedynie Dariusz Litwiniuk, kojarzony wprost z Prawem i Sprawiedliwością. Do niego dołączyli: Barbara Barszczewska, Janusz Skólimowski oraz Kamil Paszkowski. W składzie pozostali: Przemysław Litwiniuk - przedstawiciel marszałka, który zapewne wkrótce zostanie odwołany oraz Tadeusz Sławecki - został powołany jako przedstawiciele wojewody w czasie poprzedniego rządu.



W pogotowiu dotychczas zasiadali Piotr Dragan, Andrzej Marciniuk, Jacek Danieluk, Grzegorz Głowiński oraz Dariusz Gomółka.



Nowy skład wchodzą: Adam Chodziński i Karol Sudewicz. Nadal w radzie znajduje się Piotr Dragan. Jest przedstawicielem marszałka i to od tej osoby zależy czy wójt Wisznic zatrzyma stanowisko w radzie. Przedstawicielem wojewody wybranym w poprzedniej kadencji parlamentu jest Dariusz Gomółka.



Riad Haidar oraz Przemysław Litwiniuk, radni wojewódzcy z naszego terenu protestowali nad takimi zmianami wskazując, że obecnym radom zostaje przerwana kadencja. Ich zdaniem może być to niezgodne z prawem.
bp24_Marta_Stefaniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
01.02.2019, 10:32
I super niech czysci brawoo PIS
Siwy
Siwy 31.01.2019, 14:23
Chodzinski Kozioł Dzikiwicz Puczko.To przykłady niekompetencji wierności biletom NBPm
ryba
ryba 31.01.2019, 08:39
Chodziński......nie masz wstydu?!
Drak4
Drak4 30.01.2019, 23:06
No skandal poprostu, bo Litwiniuk jeszcze nikogo nie zmienił i każdego od Darka glaszcze jak tylko może naiczulej.
30.01.2019, 22:48
Za czasów Stefaniuk wszyscy byli wyrzucani a za Litwiniuka wszyscy sami odchodzą i znajdują lepsze posady- to się nazywa interpretacja na swoją korzyść
01.02.2019, 10:33
Ciekawe kto odszedł wyrzucili wszystkich
Qqq
Qqq 30.01.2019, 21:37
A co się dzieje w miejskich spółkach blady strach tego doczekalismy
Siwy
Siwy 30.01.2019, 19:05
Panie Stefaniuk gdzie ten wielki holding spożywczy .Czy już teraz Pan nie chce aby powstał ?.Panie Stefaniuk czy nie wstyd Ci co Ty robisz ?to jest straszne .Chudziński proszę nie przeszkadzaj nic nie rób to nie spie. .
.
Bialczanin
Bialczanin 02.02.2019, 10:46
Niech Litwiniuk robi ten holding, on cic nie spie. szczególnie , że nic nie zrobi to nic nie spie.
Marek
Marek 30.01.2019, 18:47
Zgadza się Stefaniuk to karierowicz i bezwzględny człowiek. Jak sam zwalniał ludzi to już zapomniał?? Dalej to robi i jest bezkarny.. I to taki człowiek został marszałkiem?? pomyłka Panie Bierecki
Bialczanin
Bialczanin 30.01.2019, 18:27
BRAWO i tak ma być Haidar -SLD , Przemysław Litwiniuk -PSL gonić ich .A ci co tak płaczą niech popatrzą co wyczynia Prezydent Białej wymienia wszystkich prezesów spółek i rady nadzorcze to jest GIT nie liczą się kompetencje tylko znajomości .
observer
observer 31.01.2019, 13:48
To ten Przemysław Litwiniuk? https://kurierlubelski.pl/lube… . Jak tenże to paszoł won.
Mieszkaniec BIałej !!!!!
Mieszkaniec BIałej !!!!! 01.02.2019, 13:56
Tak to ten .
Yanni
Yanni 30.01.2019, 17:19
Litwiniuk i spółka może robić czystkę w spółkach miejskich, UM, nikogo z opozycji nie dopuszczać do stanowisk w Radzie Miasta. Ale już PiS nie może obsadzać stanowisk swymi ludźmi - do czego ma prawo, po wygranych do Sejmiku woj. wyborach.
śmiech
śmiech 30.01.2019, 16:13
piękna sprawa, PIS czysci rady z PO/PSL ale LITWINIUK to już prezesów spółek miasta Biała podlaska to normalnie zmienia i jest git. Cóż, za rzetelność dziennikarska
Bawmy się dalej w politykę
Bawmy się dalej w politykę 30.01.2019, 15:50
PiS czyści, Litwiniuk wymienia - to tylko inne słowa ale obydwa powodują odruch wymiotny. Garść obywateli skupionych blisko z politykami interpretuje to w sposób pozytywny ale tylko dla swojego otoczenia politycznego, a mieszkańcy to mają jednych i drugich dość. Te wszystkie wymiany dalekie są od atmosfery pojednania i wyciszania sporów. I my jako obywatele jeszcze za to płacimy.
Syriusz wolski
Syriusz wolski 30.01.2019, 15:36
Stefaniuk to msciwy bezwzgledny człowiek. Będzie robił wszystko aby zaszkodzić bialczanom i demokratycznym władzom miasta...dramat żal mi go.
PapaBanks
PapaBanks 02.02.2019, 00:02
Hahahahaha demokratycznyn władzom miasta? Co Ty bredzisz. Jak demokracja .......tak która wpycha na stołki ludzi którzy nie mają pojęcia o tym co będą robić....osobiście wstydziłbym się pokazywać w Urzędzie Miasta.!

Pozostałe