Wygrana może należeć do nich

  • 25.01.2018, 11:17
  • bp24_Karolina_Jaszczuk
Wygrana może należeć do nich
Do wojewódzkiego etapu olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych dostali się uczniowie dwóch bialskich szkół. O awans do finału ogólnopolskiego powalczą już w marcu.
W konkursie organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wzięło udział prawie 31 tys. uczniów z całej Polski, w tym ponad 1,7 tys. z naszego województwa. – Ci młodzi ludzie już za kilka lat wejdą na rynek pracy, być może założą własną firmę. To ważne, by już na starcie mieli podstawową wiedzę o swoich prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych – podkreśla Piotr Waszak, dyrektor Oddziału ZUS w Lublinie.Uczestnictwo w olimpiadzie to szansa nie tylko na zdobycie przydatnej wiedzy, ale i możliwość wygrania nagród rzeczowych, indeksów na studia czy dodatkowych punktów w rekrutacji na wielu uczelniach.- W szkolnym etapie, który odbył się pod koniec listopada, uczniowie zmierzyli się z 20 testowymi pytaniami. Musieli wiedzieć np. jakie świadczenia można otrzymać z ubezpieczenia chorobowego, komu przysługuje emerytura i jakie składki obowiązkowo płaci za siebie przedsiębiorca – informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.Uczniowie z każdej szkoły stworzyli trzyosobowe drużyny. 20 zespołów z najwyższą łączną liczbą punktów powalczy w wojewódzkim etapie olimpiady. W rozgrywkach, które odbędą się 16 marca wezmą udział uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów z Międzyrzeca Podlaskiego oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa z Leśnej Podlaskiej.
bp24_Karolina_Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe