Sławatycka szkoła przejdzie metamorfozę

  • 15.03.2019, 11:00
  • BP24_Klaudia_Chmiel
Sławatycka szkoła przejdzie metamorfozę
Już w przyszłym miesiącu mają ruszyć prace związane z termomodernizacją budynku Zespołu Szkół w Sławatyczach. To przedsięwzięcie będzie kosztowało gminę nieco ponad 1,7 mln zł. Przetarg na realizację tej inwestycji wygrało bialskie przedsiębiorstwo.

Znaczną część robót będzie stanowiła wymiana okien i drzwi w budynkach szkoły podstawowej, gimnazjum oraz hali sportowej. Ten ostatni obiekt pożegna również stary, a powita nowy i ocieplony dach. A to tylko niektóre z prac, jakie będą prowadzone w ramach projektu termomodernizacyjnego. W planach jest także montaż instalacji fotowoltaicznej za prawie 160 tys. zł, która zapewni energię elektryczną, a co za tym idzie, znacznie obniżą się koszty funkcjonowania budynku.Inwestycja zakłada również docieplenie stropów oraz wykonanie opasek odwadniających. - Mamy problem z wodą, która prawdopodobnie podcieka pod budynek - wyjaśnia Arkadiusz Misztal, wójt gminy Sławatycze. - W kwietniu rozpoczną się prace przygotowawcze, które nie będą uciążliwe dla uczniów i nauczycieli, natomiast większość robót zostanie przeprowadzonych podczas wakacji. Pozostałe prace wykończeniowe i porządkowe planujemy na wrzesień - dodaje włodarz.Całkowita wartość przedsięwzięcia opiewa na kwotę 1 712 000 zł, z czego około 1 200 000 zł pochodzi z dofinansowania. Do przetargu przystąpiły dwie firmy. Najlepsza propozycja wpłynęła od Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego "Granit" Spółka z o.o. z Białej Podlaskiej.
BP24_Klaudia_Chmiel

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe