Byli prezydenci nie zostawili sprzętu. Telefony i tablety wykupili za 10 złotych

  • 18.03.2019, 20:30
  • bp24_Marta_Stefaniak
Byli prezydenci nie zostawili sprzętu. Telefony i tablety wykupili za…
Urzędujący w poprzedniej kadencji prezydenci postanowili nie rozstawać się ze służbowymi gadżetami. Dariusz Stefaniuk oraz jego zastępca Adam Chodziński wykupili pięć iPadów oraz sześć telefonów w sumie za niespełna 130 zł. Okazało się jednak, że nie każdy wiceprezydent miał możliwość odkupienia sprzętu za bezcen. Michał Litwiniuk za smartfona zapłacił prawie 800 zł. Na dzień dzisiejszy wszystkie wspomniane gadżety kosztują łącznie około 5,8 tys. zł.


Dziesięć tabletów firmy Apple trafiło do bialskiego magistratu w styczniu 2012 roku, gdy prezydentem był Andrzej Czapski. Sprzęt udało się pozyskać w ramach projektu "Profesjonalizacja w Urzędzie Miasta Biała Podlaska" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Umowa została podpisana w grudniu 2011 roku. Wówczas wartość jednego iPada 2 64GB wynosiła 850 zł.

Ze sprzętu korzystał również Dariusz Stefaniuk, który został prezydentem w 2014 roku, oraz jego bliscy współpracownicy. Od czerwca 2017 roku do lipca 2018 roku zaczęli oni sukcesywnie wykupować iPady za grosze. Były włodarz miasta nabył m.in. dwa tablety, za które zapłacił całe 20 zł. Wówczas wartość rynkowa takiego gadżetu wynosiła ok. 300 zł. Z okazji skorzystał również Adam Chodziński, który wykupił trzy iPady za 30 zł. Kolejne 10 zł za taki sprzęt zostawiła pracownica gabinetu prezydenta.

Nie tylko tablety znalazły się wśród zakupów byłych prezydentów. Okazuje się, że za symboliczną "dychę" można było nabyć także telefony. Dariusz Stefaniuk za łączną kwotę wynoszącą 20 zł kupił smartfona marki Samsung Galaxy J1 oraz telefon iPhone 6, który na dzień dzisiejszy jest warty ok. 900 zł. Dodatkowo za 28,99 zł były włodarz nabył Samsunga Note 4 o wartości kilkuset złotych. Jego zastępca Adam Chodziński również postanowił wykupić na własność trzy telefony. Obecny radny za 30 zł otrzymał iPhone'a 6 oraz dwa Samsungi GT-S5610.

"Promocyjna" cena nie dotyczyła tylko jednego telefonu. Tego, z którego korzystał Michał Litwiniuk, były zastępca Dariusza Stefaniuka, obecnie prezydent miasta. Litwiniuk by móc wykupić używanego przez siebie Samsunga Galaxy S6, musiał zapłacić 782 zł. Wówczas tyle warty był taki telefon.

Cztery tablety, które zostały w Urzędzie Miasta, do tej pory służą jego pracownikom. Z jednego korzysta na przykład Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta. - Z informacji udzielonych przez osoby odpowiedzialne ze sprzęt wynika, że część tych tabletów jest w zasobach. Dwa z nich znajdują się w Gabinecie Prezydenta i tutaj z nich korzystamy - podkreśla rzecznik.
bp24_Marta_Stefaniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Barbi
Barbi 21.03.2019, 10:14
Kiedy następna wyprzedaż?
www
www 19.03.2019, 20:51
"wprowadzenie na terenie całego kraju obowiązkowych lekcji afirmacji ruchów lgbt." - puknij się w czoło i nie siej propagandy
666
666 19.03.2019, 19:28
Afera zegarowa wiedzialem ze tu o niej nic nie napisza ale na stefana nadaje sie juz z przyzwyczajenia żenułaaaaa afera zegarkowa wciaż aktualna wybielać sie czas
www
www 20.03.2019, 18:34
nie afera tylko sprzęt służbowy /telefon komórkowy na rękę/ ale " ciemny lud" łyka" takie 'informacje" bez żadnego zastanowienia i refleksji
ala
ala 19.03.2019, 17:04
rozliczyć!!!!!!!!!!! i koniec.
ale chciała bym usłyszeć od obecnego pana prezydenta, albo od pana paczu albo od pana jawo - co z nową galerią w białej na która mieszkańcy czekają???? panie prezydencie pan rządzi w białej czy tych 2 przedsiębiorców??? teraz są podobno tacy przeciwni a sami chcą żeby mieszkańcy kupowali w ich odstraszających galeriach?? gdzie oni byli wcześniej?? dlaczego nie stworzyli pięknej galeri z prawdziwego zdarzenia w Naszym Mieście? czy to prawda że miasto zaraz będzie płaciło kary???
19.03.2019, 13:47
Do Matka
I po co takie głupoty wypisywać?
tom
tom 19.03.2019, 13:02
Pitu pitu, wielkie zainteresowanie rekrutacją na dwa miesiące przed jej ogłoszeniem.
Rostek
Rostek 19.03.2019, 12:33
Iphony 6 za 10zł to już czyste złodziejstwo. Chodzinski oddawaj!
robak
robak 19.03.2019, 12:26
P.Adam na wszystko leci.....taka jest jego natura?to karierowicz za kasę...?jak chorągiew ......a feeeee
Niespotykana
Niespotykana 19.03.2019, 10:26
Tablety z 2012 roku? Proszę Was... Przecież to szroty.
Nie brałabym
Irek
Irek 19.03.2019, 10:16
Wiecznie nienażarty , mało i mało . Żebyśta się nie zesrali , aż wam bokiem wyjdzie pasożyty społeczne
19.03.2019, 10:12
Dobra już , nie wybielajcie Litwiniuka, zaszalał chłopak z tymi zakupami ostatnio i tyle ;)
Gdzie jest wrak?
Gdzie jest wrak? 19.03.2019, 09:52
A ja się pytam. Gdzie jest prawda o Smoleńsku? Gdzie jest obniżony VAT? Gdzie są równe dopłaty dla rolników? Gdzie są śmigłowce dla wojska? Gdzie są tanie samochody elektryczne? Gdzie są mniejsze kolejki do lekarza? Gdzie są wyroki dla poprzedniej władzy za ponad sto zarzutów z audytu?
Prokop
Prokop 19.03.2019, 08:46
Kto w małych rzeczach jest nieuczciwy ten w wielkich ..........
Bolesław Ch.
Bolesław Ch. 19.03.2019, 08:44
Nie zostawili sprzętu? Mam rozumieć, że byli prezydenci używali do swojej pracy po 3 tablety i po 3 telefony? Przecież to nawet fizycznie niemożliwe bo człowiek ma tylko dwie ręce. Jak oni to nosili? Teczki musiały być ciężkie od tych tabletów a kieszenie wypchane telefonami.
19.03.2019, 08:39
Ale mi afra ile dziś jest wart siedmioletni tablet czy telefon ?
...
... 19.03.2019, 07:11
Cóż za wyjątkowy zbieg okoliczności - smartwatch a zaraz po tym tablety...
adam
adam 19.03.2019, 00:21

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Matka
Matka 19.03.2019, 00:05
Trochę z innej beczki. Rekrutacja i ogromne zainteresowanie podstawówki i liceum katolickiego przerosło najśmielsze oczekiwania dyrekcji tych szkół na nowy rok szkolny 2019/20. W związku z tym, że istnieje możliwość wygrania jesiennych wyborów przez POKO i wprowadzenie na terenie całego kraju obowiązkowych lekcji afirmacji ruchów lgbt. Bialczanie nie głupi i już zawczasu zabezpieczają swoje dzieci przed zniszczeniem ze strony dewiantów. Brawo rodzice!
Jarek
Jarek 18.03.2019, 22:46
Panie Marszałku co na to Prezes Kaczyński ??
wojtek
wojtek 18.03.2019, 22:43
Zwykłe złodziejstwo! Ja bym takie urządzenia odkupił po co najmniej 300zł :)

Pozostałe