Młodzi poloniści odebrali zasłużone wyróżnienia

  • 13.05.2019, 09:35
  • BP24_Klaudia_Chmiel
Młodzi poloniści odebrali zasłużone wyróżnienia
Słowa poety Mikołaja Reja „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” co roku są hasłem przewodnim konkursu "Polonista Roku". Odbywa się on już od 2009 roku, a wzięło w nim udział już ponad 4 tys. uczniów. W ubiegłym tygodniu nagrodzono kolejnych, młodych znawców języka polskiego.

Wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu „Polonista Roku 2019” odbyło się w piątek (10 maja) w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Białej Podlaskiej. - Jesteśmy tutaj z powodu naszego języka ojczystego. Dla wielu postronnych osób może się to wydawać mało istotne, ale należy pamiętać, że język jest częścią naszej tożsamości narodowej, czymś co nas łączy - mówiła na wstępie uroczystości Aleksandra Dopierała, dyrektor SP nr 2.W tegorocznej edycji wśród zwycięzców z klas III-IV znaleźli się Hanna Czublun (SP w Rokitnie), Julia Gładoch (SP w Dobrynce), Nina Kosowska (SP nr 2 w Białej Podlaskiej), Weronika Krasucka (SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim) i Eryk Kulesza (SP nr 6 w Białej Podlaskiej). Grono najlepszych polonistów tworzyli również Urszula Kuśmierczyk (ZS w Małaszewiczach), Julia Malczuk (SP w Leśnej Podlaskiej), Iwona Stanilewicz (ZS w Łomazach) oraz Anna Szeptycka (SP nr 2 w Białej Podlaskiej).W konkursie nagrody odebrali także przedstawiciele klas V-VI. Byli to Izabela Bielińska (SP w Ciciborze Dużym), Dominika Biesiada (ZS w Łomazach), Maria Dmochowska (SP nr 9 w Białej Podlaskiej), Aleksandra Gałabuda (SP nr 9 w Białej Podlaskiej), Jakub Jadczak (SP w Rokitnie) i Daria Jezuralska (SP w Sosnówce). Wśród wyróżnionych znaleźli się również Klaudia Kuźmiuk (SP w Motwicy), Julia Najdychor (SP w Piszczacu), Zofia Sudewicz (SP nr 2 w Białej Podlaskiej), Aleksandra Tur (SP w Rokitnie), Sebastian Zadrożniak (SP w Konstantynowie) oraz Emila Zajączkowska-Stadnicka (SP nr 2 w Białej Podlaskiej). 
BP24_Klaudia_Chmiel

Zdjęcia (51)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe