Atrakcje w świetlicy Jaskółka. Podsumowanie ferii

  • 28.01.2020, 10:50
  • bp_redakcja
Atrakcje w świetlicy Jaskółka. Podsumowanie ferii
W ostatnich dwóch tygodniach w świetlicy Jaskółka było gwarno ale i bardzo ciekawie. Ze względu na mało sprzyjającą feryjnym zabawom pogodzie, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu zorganizowało dzieciom wiele interesujących atrakcji.



- Pierwszy tydzień rozpoczęliśmy od zaprojektowania i wykonania koszulek świetlicowych. Ponad 60 dzieci poszła do domu we własnoręcznie ozdobionych T-shirtach. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się warsztaty mydlarskie, w których wzięło udział również około 60 pociech. Uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy, gdyż każdy mógł zabrać do domu przygotowane przez siebie kolorowe i pachnące mydełko w kształcie babeczki. Niesamowitą frajdę miały dzieci „śpiewające” (lecz nie tylko). Dzięki uprzejmości pana Mariusza Karwowskiego, który zechciał użyczyć i obsługiwać urządzenia mogliśmy nagrywać piosenki na profesjonalnym sprzęcie. Po obróbce dźwiękowej każde z dzieci otrzyma swoją płytę CD, która będzie nosiła tytuł „Świetlicowe śpiewanki”.

Drugi tydzień ferii to jeszcze więcej atrakcji. Zaczęliśmy od cieszących się popularnością i frekwencją warsztatów – tym razem były to warsztaty z wykonywania musujących kul do kąpieli. Ogromne ilości sody, kwasku cytrynowego, zapachów i różnokolorowych barwników sprawiły, że blisko 60 dzieci poszła do domu z uśmiechem i kulą musującą w ręku. We wtorek wzięliśmy się za pichcenie – przygotowane przez dzieci około 100 kolorowych naleśników zniknęły z talerzy w mgnieniu oka. Jednak nie ma co się dziwić, nic nie smakuje tak jak kolorowe naleśniki z ulubionymi dodatkami – czekoladą, bitą śmietaną, dżemem, kolorowymi posypkami i owocami - informuje lokalny ośrodek kultury.



Nad zajęciami w środę i czwartek pieczę przejęły Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszczacu. Dzieci miały okazję wspólnie porozwiązywać quizy, pograć w gry i zabawy literacko – logiczne, szczególnie najmłodszym podobały się Memory. Ciekawym elementem było własnoręczne wykonanie zakładek do książek. W czwartek Panie bibliotekarki zaprosiły na fantastyczną przygodę teatralną. Spektakl pt. „ Prastara książnica – skarb i tajemnica. Bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi…” w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa obejrzało około 80 dzieci. Bajka z przesłaniem – promująca czytelnictwo i świadome korzystanie z Internetu wśród dzieci – pokazała, że najmłodsi mieszkańcy Piszczaca doskonale wiedzą, że czytanie książek jest bardzo ważne i są to bezsprzecznie skarbnice wiedzy.



Ostatniego dnia ferii reaktywowaliśmy warsztaty mydlarskie – olbrzymie zainteresowanie sprawiło, że i tym razem nie zabrakło chętnych na wykonanie własnoręcznie kolorowych mydełek. Olbrzymią atrakcją dla najmłodszych były dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód, które przez 3 dni można było odwiedzać w hali sportowej ZPO w Piszczacu. Kilka tysięcy osób, które przewinęły się w tych dniach przez szkołę świadczy o tym, że atrakcja była trafiona w punkt. Wydarzenie dopełniły leżaczki oraz kawa i herbata dla rodziców. Bezpłatne dmuchańce stały się już niemal tradycją każdych ferii w Piszczacu.



Partnerzy:

Urząd Gminy Piszczac

Gminna Biblioteka Publiczna w Piszczacu

Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piszczacu

Wschodnie Konsorcjum Eventowe
bp_redakcja

Zdjęcia (35)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Iwona
Iwona 28.01.2020, 11:17
Ubaw po pachy- poszła do domu, zechciał a nie musiał, pichcenie itd. Piszczac i wszystko jasne.

Pozostałe