Rak zabrał im matkę. Teraz chce zabrać też ojca

  • 07.02.2020, 18:00
  • bp24_Karolina_Jaszczuk
Rak zabrał im matkę. Teraz chce zabrać też ojca
"Rak zabrał nam mamę, nie pozwolimy, aby zabrał też tatę!". Pod takim hasłem utworzono internetową zbiórkę na leczenie Pana Ryszarda z Cieleśnicy.Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na roczne nierefundowane leczenie hipertermią oraz lekiem Erbitux dla Ryszarda z Cieleśnicy. Utworzona została przez jego rodzinę.- Dwa lata temu dowiedzieliśmy się, że nasza mama choruje na raka skóry – czerniak, IV stopień zaawansowania. Walczyliśmy z całych sił – mama dzielnie znosiła operację i rehabilitację i kiedy już myśleliśmy, że wygraliśmy, jej stan znacznie się pogorszył. Szukaliśmy nowych możliwości leczenia. Aż do maja 2019, kiedy mama, serce naszej rodziny i naszego domu, odeszła... - czytamy na stronie zbiórki.Przed świętami Bożego Narodzenia w 2018 roku okazało się, że choroba dotknęła także tatę - Ryszarda. Tomografia komputerowa wykazała nowotwór złośliwy jelita grubego – IV stopień z przerzutami do wątroby. Po dwunastu cyklach chemioterapii nastąpiła progresja zmian na wątrobie, a dodatkowo w płucach i węzłach chłonnych. Stan Ryszarda znacznie się pogorszył i nie został on zakwalifikowany do podania kolejnej dawki leku "drugiej linii".- Światełkiem w tunelu jest dla nas immunoterapia i podanie leku Erbitux, który ze względu na obecność mutacji w jednym z genów nie jest refundowany w taty przypadku, ale którego zastosowanie ma duże szanse powodzenia. Może nas nawet doprowadzić do momentu, w którym guz stanie się operowalny - pisze rodzina.Ryszard jest ojcem 13-letniej Martyny, 19-letniego Pawła oraz trzech dorosłych córek - Eli, Kasi i Gosi. Ma także 5-letnią wnuczkę Hanię. Niebawem na świat przyjdzie też jego wnuk.Internauci uzbierali już ponad 52 tysiące złotych. Do osiągnięcia celu pozostało jeszcze ponad 260 tysięcy. Można także przekazać swój 1 procent podatku. Numer KRS znajduje się na stronie zbiórki.
bp24_Karolina_Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jjo
jjo 19.02.2020, 10:15
Tak nasunęło mi się pytanie , czy przypadkiem nie ma w domu czegoś co tego raka powoduje ? Skoro jedna osoba zachorowała i teraz druga to może jest jakaś wspólna przyczyna i czy nie będzie kolejnych zachorowań? Życzę zdrowia.

Pozostałe