Biegnij i maszeruj śladami Tatarów

  • 18.02.2020, 07:28
  • bp24_Karolina_Jaszczuk
Biegnij i maszeruj śladami Tatarów
Celem wydarzenia jest promocja walorów turystycznych, a przede wszystkim sportu i historii Tatarów zamieszkujących niegdyś nasz region. Uczestnicy pobiegną "Tatarskim Crossem" już niebawem.Ostatniego dnia miesiąca (29 lutego) o godzinie 8 w Studziance odbędą się zawody biegowe oraz marsz nordic walking "Tatarska Dycha". O tej samej godzinie wystartuje również bieg "Ultra Tatar" na 50 kilometrów.Trasa biegu nie posiada atestu. Przebiega przez drogi polne oraz las, wokół cmentarza oraz Muzeum Wsi Podlaskiej. Start i metę zlokalizowano przy szkole podstawowej w Studziance. Jest to miejsce szczególne, gdyż do 1915 roku znajdował się tam meczet. Ponadto uczestnicy Ultra Tatara przebiegną przez miejscowości gdzie zamieszkiwali Tatarzy - Koszoły, Ortel Królewski, Janówkę i Wólkę Kościeniewicką.Marsz nordic walking podzielony będzie na kategorię kobiet i mężczyzn oraz kategorie wiekowe.

- Bieg jest drugim etapem interesującego cyklu zawodów pt. Tatarski Cross. Grand Prix Studzianka 2020. Jest to rywalizacja biegaczy oraz zawodników nordic walkingu po terenach leśnych i polnych, która potrwa do 14 listopada 2020 - pisze organizator.Organizatorem imprezy jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości i Gmina Łomazy pod sportowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega.Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu, należy ukończyć po jednym biegu lub marszu nordic walking na każdym z pięciu dystansów (5 km, 10 km, 15 km, 21,097 km i maratonu) rozgrywanych w ramach poszczególnych imprez biegowych wchodzących w skład TCGP Studzianka 2020. Zawodnik sam wybiera, w jakiej kolejności i kiedy pobiegnie dany dystans.Szczegółowe informacje telefonicznie można uzyskać pod numerem 501 266 672 lub na stronie internetowej Studzianki oraz Time2go.bp24_Karolina_Jaszczuk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe