Zabrali kielichy i księgi liturgiczne z cerkwi

  • 24.02.2020, 10:11
  • bp24_Marta_Stefaniak
Zabrali kielichy i księgi liturgiczne z cerkwi
Wybili okno do cerkwi, przez które później dostali się do jej wnętrza. Złodzieje zabrali ze sobą przedmioty sakralne. - Wczoraj przed godz. 8.00 dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży z włamaniem do cerkwi prawosławnej na terenie Białej Podlaskiej. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie - informuje podkom. Barbara Salczyńska Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieznani sprawcy wybijając okno budynku dostali się do jego wnętrza. Tam z pomieszczenia ołtarzowego świątyni skradli m.in. kielich mszalny, ewangelię, księgę liturgiczną oraz inne znajdujące się tam przedmioty sakralne. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 2,5 tys. złotych. Dodatkowo sprawcy dokonali uszkodzenia zamknięcia skrzynki energetycznej bezpieczników umieszczonej na zewnątrz budynku. Na miejscu funkcjonariusze wykonali szereg czynności zabezpieczyli też ślady. Do działań użyty został również pies tropiący.Obecnie ustalane są okoliczności jak też sprawców tego czynu. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Dokudowskiej w Białej Podlaskiej - w nocy 22 na 23 lutego.
bp24_Marta_Stefaniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 26.02.2020, 12:27
Sprawdź na google maps. Albo po wpisaniu w wyszukiwarce Cerkiew św. Marka Biała Podlaska w opcji grafika.
Anonim
Anonim 24.02.2020, 19:22
Cerkiew i ulica Dokudowska?
Krzysztof
Krzysztof 27.02.2020, 09:07
Tak bardzo mały kościółek już na terenie lotniska za ośrodkiem dla uchodźców.
Marek
Marek 24.02.2020, 17:13
Nie ma już żadnych świętości. To tylko świadczy o upadku moralnym Polaków. Akcje typu róbta co chceta przynoszą efekty. Chcieliście "Zachodu"? To będziecie go mieli. Tracimy na tym wszyscy, bez względu na opcję polityczną. Zło właśnie takie jest.
Wołoszański
Wołoszański 24.02.2020, 13:37
Łapy im pousychają, tym bandytom za świętokradztwo

Pozostałe