Zamknięta kasa, ograniczony dostęp do urzędu. Jak gmina Terespol broni się przed COVID-19

  • 31.03.2020, 08:03
  • bp_redakcja
Zamknięta kasa, ograniczony dostęp do urzędu. Jak gmina Terespol broni się przed COVID-19
Sprawdziliśmy jakie środki wdrożyła gmina Terespol w związku epidemią koronawirusa. Wójt gminy wydał odpowiednie zarządzenia dla bezpieczeństwa swoich mieszkańców.Środki wdrożone do walki z koronawirusem COVID 19 przez Gminę Terespol. Zarządzeniem Nr 16/20 z dnia 12 marca Wójta Gminy Terespol zostały wprowadzone następujące zalecenia i ograniczenia na terenie gminy Terespol:

• zaleca się odwołanie zaplanowanych wydarzeń społecznych, kulturalnych, sportowych oraz o innym charakterze, podczas których przewidywane jest zgromadzenie w jednym miejscu wielu uczestników tych wydarzeń oraz o powstrzymanie się od organizacji takich wydarzeń.

• wszystkie jednostki organizacyjnie Gminy Terespol zobowiązane zostały do odwołania imprez masowych oraz wszelkich innych wydarzeń społecznych, kulturalnych, sportowych, jak również o innym charakterze, podczas których przewidywane jest zgromadzenie w jednym miejscu wielu uczestników.

• wszystkie jednostki organizacyjne Gminy Terespol zobowiązane zostały do odwołania dodatkowych zajęć o charakterze społecznym, kulturalnym, sportowym oraz o innym charakterze.

• ze względu na bezpieczeństwo petentów oraz pracowników ich obsługujących zaleca się ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy Terespol oraz w jednostkach organizacyjnych. W Urzędzie Gminy Terespol Petenci wszystkie sprawy mogą załatwiać w biurze obsługi. W tym miejscu można składać wszystkie pisma, aby ograniczyć przemieszczanie się osób po budynku urzędu gminy. W razie potrzeby urzędnicy schodzą do klientów do biura obsługi. Dla tych, którzy nie mogą skorzystać z kontaktu on-line, jest możliwość kontaktu bezpośredniego, wyłącznie po uprzednim wpisaniu do ewidencji osób odwiedzających.

• zaleca się składanie dokumentów poprzez platformę epuap, drogą elektroniczną, a wszelkie pytania kierować na adres poczty elektronicznej [email protected] lub telefonicznie 834112000.

• w ramach przyjęć interesantów w sprawach skarg i wniosków Wójt Gminy Terespol, Zastępca Wójta Gminy oraz Sekretarz Gminy udzielają informacji wyłącznie telefonicznie.

2. Z dniem 17 marca do odwołania została zamknięta Kasa Urzędu Gminy. W trosce o bezpieczeństwo petentów opłaty mogą być uiszczanie przelewem internetowym na konto Gminy Terespol. W przypadku problemów sprawy są załatwiane telefonicznie indywidualnie.

3. Wprowadzone zostały ograniczenia w obsłudze petentów w jednostkach podległych: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminne Centrum Kultury, Biblioteka,

4. Zabezpieczono środki ochrony osobistej (płyny dezynfekcyjne, maski, rękawiczki itp.) dla pracowników urzędu gminy, jednostek organizacyjnych oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, które nie są zrzeszone w Krajowym Systemie Ratowniczo –Gaśniczym.

5. Od dnia 30 marca br. na mocy specustawy zostały wprowadzone zmiany w organizacji pracy Urzędu polegające na wprowadzeniu pracy zdalnej.

6. Wprowadzony został do odwołania zakaz wynajmu wszystkich świetlic wiejskich na terenie gminy Terespol.

7. Podjęta została decyzja o wyłączenia korzystania z publicznych placów zabaw, siłowni na wolnym powietrzu oraz boisk do odwołania. Miejsca zostały oznakowane w odpowiedni sposób.

8. Seniorom oraz osobom potrzebującym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Terespolu udostępnił telefony pod którymi mieszkańcy gminy Terespol mogą zgłaszać swoje potrzeby.

9. Targowiska na terenie gminy zostały oznaczone informacją od Głównego Inspektora Sanitarnego odnośnie zaleceń dotyczących funkcjonowania targowisk, bazarów, na których sprzedawana jest żywność.
bp_redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe