Udaremniono przemyt papierosów wartych 1,5 mln złotych

  • 19.05.2020, 08:53
  • bp24_Marta_Stefaniak
Udaremniono przemyt papierosów wartych 1,5 mln złotych
Udaremniono przemyt ponad 100 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej blisko 1,5 mln złotych. Nielegalny transport zatrzymany został na granicy w Koroszczynie. To jeden z większych przemytów papierosów udaremnionych w tym roku na wschodniej granicy Polski.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Koroszczynie Krajowej Administracji Skarbowej poddali szczegółowej kontroli wjeżdżający z Białorusi do Polski samochód ciężarowy. Zgodnie z dokumentami ciężarówka miała być załadowana zrębkami drewna. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził obraz z przeskanowania pojazdu na urządzeniu RTG, sugerujący, że poza legalnie wwożonym ładunkiem w naczepie znajduje się także inny towar.

W trakcie szczegółowej rewizji okazało się, że w kilkuset workach ze zrębkami ukryte są nielegalne papierosy – w sumie 104535 paczek z białoruskimi znakami akcyzy. Przeciwko kierowcy pojazdu funkcjonariusze celno-skarbowi wszczęli postępowanie karne-skarbowe. Mężczyzna nie przyznał się do próby przemytu. Ujawnione papierosy zostały zajęte i trafiły do magazynu depozytowego.

bp24_Marta_Stefaniak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obserwator
obserwator 20.05.2020, 06:16
Benny i do szkoły naucz się pisać bo wszyscy czytają i się śmieją.
benny
benny 19.05.2020, 10:31
Teraz karzdy TIR wozi faje. Taksamo jest z maszynistami pociongów. W Terespolu towaru nie brakuje. Celnicy karzdego nie skontrolujom, bo i na co tesz muszo rzyć. Taka jest prawda.
menel
menel 19.05.2020, 19:29
benny ty robisz to specjalnie ???

Pozostałe