Tama zatamowana. Wody Polskie koszą rzekę

  • 22.06.2020, 21:31
  • bp24_Marta_Stefaniak
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na platformę KONTAKT BP24 otrzymaliśmy informację o zablokowaniu mułem i roślinami tamy przy ul. Brzegowej. Odpowiedzialny za ten stan rzeczy są Wody Polskie. Wody Polskie w ostatnich dniach rozpoczęły koszenie rzeki Krzna. Skoszone rośliny zaczęły jednak spływać w dół rzeki. W okolicy tamy przy ul. Brzegowej w Białej Podlaskiej stworzył się zator.- Sprawdziliśmy ten stan i potwierdziliśmy. Od razu poinformowaliśmy Wody Polskie, obiecano nam, że szybko zostanie to odblokowane - mówi Jan Kwiecień, prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Wędkarskiego w Białej Podlaskiej.Miasto wiele razy prosiło, aby zrobić porządek na rzece Krzna. - Tak jak w tamtym roku skierowaliśmy do Wód Polskich pismo interwencyjne w sprawie stanu Krzny, zwracając uwagę na konieczność dbania o nią wynikającą z obowiązków tej instytucji. Dodam, że na pismo z ubiegłego roku wysłane przez Urząd Miasta Biała Podlaska w czerwcu Wody Polskie zareagowały dopiero we wrześniu, wtedy wykoszony został brzeg rzeki - zaznacza Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy bialskiego prezydenta.Sprawie będziemy się przyglądać. 
bp24_Marta_Stefaniak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ekscentryczny alkoholik
ekscentryczny alkoholik 27.06.2020, 11:23
Marku, coś takiego jak rzetelne i bezstronne dziennikarstwo nie istnieje. Resztę dopowiedz sobie sam.
Marek
Marek 26.06.2020, 07:39
Przecież woda płynie. Natura sobie z tym poradzi. Już nie przesadzajcie. Lepiej opiszcie jak fabryka z Międzyrzeca zatruwa Krznę. Nie bójcie się, jesteście dziennikarzami.
jacek
jacek 24.06.2020, 20:33
W jaki sposób można tamę zatamować?
Hubert z Uber
Hubert z Uber 25.06.2020, 16:06
Zazdroszczę Ci Jacek że opublikowali Twój komentarz. Zawsze jak zwrócę uwagę na jakiś błąd, brak sensu lub nieścisłość to mojego komentarza nie ma :-(

Pozostałe