Budują zatoki i odnowią nawierzchnie. Zdjęcia z przebiegu prac

  • 03.07.2020, 08:29
  • bp24_Patrycja_Jedrzewjewska
Budują zatoki i odnowią nawierzchnie. Zdjęcia z przebiegu prac
Trwa budowa dwóch zatok autobusowych na ulicy Akademickiej. Również przygotowywana jest ulica do położenia nowej nawierzchni. Przedstawiamy Wam zdjęcia z inwestycji.Budowa zatok jest realizowana  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”. Zatoki autobusowe, które powstaną mieć będą szerokości 3,0 m, nawierzchnia z kostki granitowej. W okolicy zatok położony zostanie nowy chodnik. W ramach inwestycji  zostaną przebudowane zjazdy na posesje oraz zlikwidowane zostaną kolizje energetyczne.Pierwsza zatoka autobusowa umiejscowiona została na odcinku obecnie istniejącego przystanku komunikacji miejskiej pomiędzy ulicą Kopernika a ulicą Głęboką. Druga zatoka na wysokości istniejącego przystanku komunikacji miejskiej na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Głęboką a zjazdem na teren AWF.  W okolicu skrzyżowania z ulicą Głęboką zaprojektowano  zostanie nowe przejście dla pieszych.Trwają prace dotyczą fragmentu ulicy Akademickiej od ulicy Artyleryjskiej do skrzyżowania z ulicą Kopernika.  Roboty przygotowawcze, rozbiórkowe i brukarskie wykonywane sa przy czasowym, odcinkowym zawężeniu pasa ruchu oraz ograniczeniu prędkości do 30 km/h. W kolejnym etapie, roboty bitumiczne wykonywane będą przy całkowitym zamknięciu ulicy na pewnym odcinku. Wszystko ma się zakończyć w lipcu.
bp24_Patrycja_Jedrzewjewska

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
yyyyyyyy
yyyyyyyy 09.07.2020, 21:33
Miiędzy ul.Sworską a ulicą Akademicką jest ul. Szymanowskiego gdzie nic się nie robi obraz nędzy ta ulica nie można przejść a ni przejechać bo ta trylinka już się pokruszyła.
yanosik
yanosik 04.07.2020, 10:46
Dobrze, że prezydent dba o zawieszenie aut swoich rodziców. Poprzednik też o to dbał, więc mamy Sworską zrobioną.
Sidorska ! musicie się zmobilizować i wystawić własnego kandydata, to może i Wam zrobią nawierzchnię na jednej z ważniejszych ulic w tym mieście.
mieszkam na sworskiej
mieszkam na sworskiej 06.07.2020, 09:02
raczej rodzice częściej jeżdżą Sworską niż Akademicką
kierownik budowy
kierownik budowy 03.07.2020, 11:07
zdjęcie zagęszczarki - wow

Pozostałe