Wielkie zmiany na kolei. Nowy blask za dwa lata (WIZUALIZACJA)

  • 08.03.2018, 11:55
  • BP24_Klaudia_Chmiel
Wielkie zmiany na kolei. Nowy blask za dwa lata (WIZUALIZACJA)
Wyższe perony, nowe wiaty i oświetlenie, czytelne oznakowanie i tablice informacyjne. Sprawdź, jak będą wyglądały po remoncie stacje w Białej Podlaskiej, Małaszewiczach i Terespolu. Pojawi się też nowy przystanek.
Zaplanowane prace stanowią ostatni, trzeci etap modernizacji linii kolejowej E-20 na odcinku Siedlce – Terespol. Na stacjach w Białej Podlaskiej oraz w Małaszewiczach tory oraz sieć trakcyjna zostaną zmodernizowane w pełnym zakresie. W planach jest wybudowanie dwóch peronów, na których znajdą się nowe wiaty, ławki i oświetlenie.Ponadto perony będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Zaplanowano również wybudowanie przejścia pod torami i uruchomienie systemu monitoringu.Zostanie też utworzony nowy przystanek – Biała Podlaska Rozrządowa. Znajdą się na nim dwa perony wraz z infrastrukturą pasażerską, które zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.
W planach jest też wybudowanie wiaduktu kolejowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 812 Lublin – Biała Podlaska.Stację w Terespolu również czeka remont. Oprócz takich samych udogodnień jakie mają powstać w Białej Podlaskiej i Małaszewiczach, zaplanowano również wybudowanie Lokalnego Centrum Sterowania (LCS). Dzięki nowym urządzeniom przejazd pociągów będzie bardziej sprawny i bezpieczny.


Ponadto na stacjach zostanie przebudowany układ torowy oraz 113 rozjazdów. Dzięki temu usprawni się przejazd pociągów międzynarodowych oraz regionalnych. Sprawniej przejdzie również obsługa składów towarowych.Remont przejdzie też pięć przejazdów kolejowo-drogowych. Mowa tu m.in. o ulicy Łomaskiej w Białej Podlaskiej i ulicy Wojska Polskiego w Terespolu. Tam pojawi się nowa nawierzchnia, oświetlenie i monitoring.Nad rzeką Rudką stary most zostanie rozebrany, a na jego miejsce pojawi się nowy. Konstrukcja pozwoli na sprawny przejazd pociągów z większymi ładunkami.Prace mają zakończyć się w drugiej połowie sierpnia 2020 roku. Od najbliższej niedzieli (11 marca) do kwietnia przyszłego roku pasażerów czekają utrudnienia.Dla pociągów regionalnych na odcinku Chotyłów - Terespol i pociągów dalekobieżnych na odcinku Biała Podlaska – Terespol przygotowano zastępczą komunikację autobusową. Na linii zostanie utrzymany ruch międzynarodowy oraz niezbędne przejazdy pociągów towarowych.Szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów dostępne są na stronach internetowych przewoźników oraz na www.portalpasazera.pl.BP24_Klaudia_Chmiel

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podróznik
Podróznik 11.06.2018, 13:42
Pokażcie wizualizację peronów na stacji Biała Podlaska wraz z parkingiem przy Dokudowskiej

Pozostałe