Podpisano odbiór przekazania układu komunikacyjnego w parku

  • 22.07.2020, 09:58
  • Reklama BP24
Podpisano odbiór przekazania układu komunikacyjnego w parku
Założenie zamkowo-parkowe Radziwiłłów odzyskało swój blask i jest coraz popularniejszą przestrzenią kultury i rekreacji. Prezydent Michał Litwiniuk podpisał protokół przekazania układu komunikacyjnego z fortyfikacjami, co oznacza formalne zakończenie tego etapu prac.

To jedna z części projektu „Rewaloryzacja i modernizacja zespołu zamkowo-parkowego Radziwiłłów w Białej Podlaskiej”, na realizację którego Biała Podlaska otrzymała prawie 17 mln dofinansowania UE. Rezydencja magnacka Radziwiłłów w Białej była jedną z najwybitniejszych realizacji architektonicznych XVII wieku na terenie Wielkiego Księstwa Litewskiego.Zespół to przykład nowożytnej rezydencji magnackiej łączącej walory reprezentacyjne z cechami obronnymi, nazywanej palazzo in fortezza. - Ważnym celem prac było odtworzenie wyjątkowych umocnień staroholenderskich, kompleksu ziemnych obwarowań obronnych, które wyznaczały zewnętrzne granice rezydencji. Kolejnym bardzo istotnym elementem jest brama koszarska – historyczny wjazd na teren założenia. Powstał plac szutrowy przy amfiteatrze, odtworzyliśmy kurtynę północno-zachodnią. Aby podkreślić kształt i charakter reprezentacyjnego placu z płyt granitowych, jego obrzeża zdobią dekoracje w posadzce, wyróżniając różnej wielkości kostki granitowe. Dzięki przeprowadzonym pracom to niezwykłe miejsce zostaje zachowane dla kolejnych pokoleń - zaznacza Michał Litwiniuk, prezydent miasta Biała Podlaska.

Reklama BP24

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 24.07.2020, 11:26
Jaki Trzaskowski taki park. Pilnujcie, żeby dzieciaki nie jeździły na murkach.
Bialczanka
Bialczanka 25.07.2020, 15:36
Ludzie opamiętajcie się miasto potrzebuje zieleni!!!!
Władza tworzy nam betonowe miasto. Już teraz ostatni bastion zieleni to park Zofii. Jakim trzeba być ślepcem żeby nie dostrzegać problemu i głupcem żeby nie słuchać potrzeb mieszkańców. Nie mamy terenów zielonych, brak kapieliska, ludzie jeżdżą do sąsiednich miast korzystać z rekreacji, jednym słowem wstyd !!!!!!
H
H 23.07.2020, 15:23
i tradycyjnie patelnia zrobiona ...zero drzew, zero cienia...tak samo jak na placu wolności...a od strony łąk idzie oszaleć od komarów (nic nie popryskane)
G
G 22.07.2020, 18:35
Czy ktoś odpowie na pytanie?
Kto rozpoczął tę rewitalizację? Tak, żeby było jasne dla przyszłych pokoleń.
gugu
gugu 23.07.2020, 15:00
Ważne kto kontynuował, aby Biereckiemu ładny dojazd do hotelu zrobić:) macie problem
23.07.2020, 14:10
Andrzej Czapski

Pozostałe