Miasto realizuje projekt by wesprzeć przyszłych przedsiębiorców

  • 29.07.2020, 15:05
  • Reklama BP24
Miasto realizuje projekt by wesprzeć przyszłych przedsiębiorców
Gmina Miejska Biała Podlaska realizuje projekt „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska”

28 lipca prezydent Michał Litwiniuk wręczył ostatniej z 5 grup uczestników projektu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z zakresu zakładania działalności gospodarczej i przygotowania biznes planu. Teraz kolejni uczestnicy rozpoczną indywidualne spotkania z doradcą, podczas których poznają podstawy prowadzenia własnego biznesu i pod okiem eksperta napiszą profesjonalny biznesplan który następnie złożą do konkursu.

Finalnym produktem projektu będzie udzielenie 44 uczestnikom dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

- Ten projekt ma bardzo istotne cele, gdyż wszyscy mamy świadomość, jak istotne jest podnoszenie poziomu przedsiębiorczości i aktywności zawodowej osób, które pozostają bez zatrudnienia i znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Życzę powodzenia uczestnikom projektu. Mam nadzieję, że wsparcie doradczo-szkoleniowe, bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej i wsparcie pomostowe będą dla nich szansą na założenie własnej, przynosząca efekty i dającą satysfakcję działalności gospodarczej - mówił Michał Litwiniuk, prezydent miasta Biała Podlaska

Projekt współfinansowany jest ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014 -2020, Oś priorytetowa 9. Rynek Pracy, Działanie 9.3 Rozwój przedsiębiorczości.

Wartość projektu: 2 522 094,90 zł
Środki UE: 2 143 780,65
Krajowe środki publiczne: 378 314,25 zł, w tym:
budżet państwa: 246 913,11 zł
wkład własny z budżetu jednostek samorządu terytorialnego: 131 401,14 zł.

Reklama BP24

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe