Pies pomógł w odnalezieniu towaru z przemytu

  • 15.09.2020, 13:28
  • bp24_Karolina_Jaszczuk
Pies pomógł w odnalezieniu towaru z przemytu
Funkcjonariusze skontrolowali jego samochód, a później razem ze służbowym psem przeszukali mieszkanie. Odnaleźli nielegalny towar warty łącznie prawie 44 tysiące złotych.W ubiegły piątek (11 września) w trakcie wspólnych działań policjantów Wydziału Kryminalnego terespolskiego komisariatu oraz funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej zatrzymano do kontroli w Kobylanach auto osobowe marki VW.Funkcjonariusze posiadali informacje na podstawie których mogli przypuszczać, że kierowca przewozi kontrabandę. Podczas kontroli we wnętrzu pojazdu ujawnili torbę, a w niej owinięte czarną folią pakiety z zawartością papierosów bez polskich znaków akcyzowych.Samochodem kierował 42-letni terespolanin. Został zatrzymany do wyjaśnienia.Policjanci przeszukali także miejsce zamieszkania mężczyzny. Służbowy pies jednoznacznie wskazał miejsca gdzie ukryte są kolejne "nielegalne" papierosy. - Mundurowi zabezpieczyli niemal 2 tysiące paczek papierosów. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa wyniosłyby łącznie niemal 44 tysiące złotych - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla z komendy policji.42-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w kwocie 5 tysięcy złotych. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.
bp24_Karolina_Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
faja
faja 18.09.2020, 17:57
faja z gargarinów wyrzucana jest przy drezynie w Terespolu ul. Orzeszkowej.
obserwator
obserwator 16.09.2020, 19:25
Psy nie mają roboty na granicy to po domach węszą Ciekawe rzeczy???
Zenek
Zenek 16.09.2020, 07:24
Aby więcej takich sukcesów. Na górce Kobylańskiej trzeba dokręcić śrubę. Z każdej M62 wynoszą baniaki z ropa i kartony.
M62
M62 15.09.2020, 14:54
bardzo ładny strzał, ale to jest kropla wody. na tej górce w Kobylanach każdą białoruską lokomotywę spompowują z ropy i zabierają faję....
jestem żądny kolejnych akcji. powodzenia :)

Pozostałe