Budżet Obywatelski rozstrzygnięty

  • 25.09.2020, 14:42
  • bp24_Weronika_Maksymiuk
loadingŁaduję odtwarzacz...
W tym roku bez podziału obszary, ale za to z podziałem na małe i duże projekty mieszkańcy mieli do dyspozycji 1,8 mln złotych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Statuetki zostały rozdane, wiadomo już co powstanie w mieście.Projekty małe to takie, których kosz realizacji nie przekracza 300 tys. złotych. Łącznie przeznaczono na nie 1,2 mln złotych. Reszta pieniędzy przeznaczona zostanie na wybrany przez mieszkańców duży projekt.W tym roku do budżetu zgłoszono w sumie 27 projektów. Pozytywną ocenę otrzymało 20 z nich - 4 duże i 16 małych. Wszystkie propozycje projektów otrzymały łącznie 11 896 głosów z czego prawie połowa została oddana przez internet.Jako projekt duży do realizacji w 2021 roku wybrano "Aktywna Biała " - streetball, workout park, golbox boisko dla najmłodszych. Zyskał 2 313 głosów i został zaproponowany przez Marcina Izdebskiego, Marka Dzyra i Marcina Dudzińskiego.Jeśli chodzi o małe projekty, w Białej Podlaskiej powstanie izba pamięci i mural "Historia Bialskiego Lotnictwa". Projekt autorstwa Franciszka Ostrowskiego i Jerzego Trudzika uzyskał 1705 głosów. Kolejną inwestycją będzie rozbudowa boiska przy ulicy Rewakowicza. Projekt Stefana Parafiniuka poparło 682 mieszkańców. Justyna Ślązak zaproponowała remont chodnika przy ulicy Na Skarpie. Projekt uzyskał  468 głosów. Czwartym małym zwycięskim projektem została "Przebudowa ul. Małej oraz wymiana oświetlenia i nagłośnienie hali sportowej SP 3" autorstwa Mariusza Michalczuka i Marcina Stefańca. Na tę propozycję oddano 446 głosów.Kolejnym przyjętym dobrze przez mieszkańców projektem został naukowy plac zabaw "Kreatywni w akcji" zaproponowany przez Violettę Chmielewską. Oddano na niego 427 głosów. Projekt „Nasz Wspólny Świat” koncert nie tylko Gwiazd dla Białej Podlaskiej, którego pomysłodawcą jest Roman Laszuk uzyskał 414 głosów. Siódmym projektem wybranym przez mieszkańców został "Leśny zakątek" - edukacyjna ścieżka przyrodniczo-rekreacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Otrzymał 301 głosów, a zaproponowany został przez Annę Drewniak i Magdalenę Kraciuk. Ostatnią zwycięską inicjatywą jest "Ulica Długa bez mandatów". Na projekt Andrzeja Biernata oddano 146 głosów.
bp24_Weronika_Maksymiuk

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
W
W 27.09.2020, 13:36
Kolejne boisko. Trochę już ich w tym mieście mamy, a skate parku w 60 tyś. mieście jak nie było tak nie ma. No ale cóż, taka wola ludu. Zostanie piłkarzem dalej jest promowane i podawane na tacy, a jeśli chcesz zrobić coś poza głównym nurtem to nikt do tego ręki przykładać nie będzie i ty dzieciaku musisz sam drążyć skalę. Ale polecam, rób to i myśl samodzielnie :)
Marek
Marek 25.09.2020, 17:58
Wygrał sport i patriotyzm! Gratulacje dla pozostałych zwycięzców małych projektow. Orzechówek górą, daliśmy radę :).
janusz
janusz 25.09.2020, 14:49
A placu streetworkout i siłowni z prawdziwego zdarzenia nie ma. Wstyd.

Pozostałe