Reklama

W nocy płonął dom pielgrzyma w Kodniu. Straty są ogromne

Po północy wybuchł pożar w budynku przy klasztorze ojców oblatów w Kodniu. Ogień trawił budynek pielgrzymów.

- Około godziny 1 w nocy zauważono płomienie, które trawiły nowe skrzydło Domu Pielgrzyma w Kodniu. Na miejscu pracują strażacy, trwa dogaszanie budynku -  informują ojcowie oblaci

Dogaszanie budynku trwało do godz. 5. Całkowitemu spaleniu uległo poddasze budynku.

Po dojeździe straży pożarnej na miejsce stwierdzono, że pali się poddasze środkowego budynku. Ogień było widać już z daleka. - W akcji brało udział 10 zastępów. 43 strażaków gasiło pożar - podkreśla Mirosław Byszuk, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Spaleniu uległ dach i poddasze budynku. Piętro niżej znajdowała się część konferencyjna i ona została zniszczona w wyniku gaszenia. Straty wstępnie są szacowane na kwotę ponad miliona złotych. 

Reklama

- Po przeszukaniu pomieszczeń oceniono, że nie ma osób poszkodowanych. W trakcie pożaru nikt nie przebywał w budynku - dodaje Byszuk.

Policja otrzymała zgłoszenie tuż po ugaszeniu pożaru. - Na ten moment policjanci prowadzą tam czynności - zaznacza podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji. 

Wkrótce więcej informacji 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo bp24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości