To nie koniec prac w parku. Są kolejne środki, na kolejne ulepszenia

  • 13.11.2020, 12:45
  • Karolina Jaszczuk
To nie koniec prac w parku. Są kolejne środki, na kolejne ulepszenia Wizualizacja nowej inwestycji
Ponad cztery miliony złotych trafiły do miasta. Przeznaczone zostaną na rekonstrukcje fortyfikacji i infrastrukturę rekreacyjną za parkiem Radziwiłłowskim przy Krznie.

Michał Litwiniuk, prezydent miasta podpisał umowę z Jarosławem Stawiarskim, marszałkiem województwa. Dzięki niej miasto otrzymało 4 577 534,21 zł na zagospodarowanie terenu przy Krznie oraz odtworzenie historycznego układu posiadłości Radziwiłłów. Wykonawcą robót jest bialskie przedsiębiorstwo PNB Paweł Niczyporuk Budownictwo.

Dzięki środkom zrekonstruowana zostanie fortyfikacja południowa oraz kładka piesza. Powstaną także nowe alejki, oświetlenie i monitoring. - Zagospodarujemy przyległy teren wraz z narysem pałacu. Odtworzymy historyczny układ ścian zewnętrznych z basztami narożnymi. Prace zakładają także ukazanie układu wnętrza siedziby Radziwiłłów. Od strony zachodniej - szczytu Oficyny Zachodniej - powstanie droga z kostki granitowej. - wyjaśnia Michał Litwiniuk.

Wszystkie prace prowadzone będą pod nadzorem archeologicznym w porozumieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

 

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stefan
Stefan 16.11.2020, 18:34
Gdzie są wpisy ?!?!?
Ja
Ja 16.11.2020, 18:16
Rozumiem że te "wały" robią też wały....Słusznie ktoś wyżej napisał, drogi marność, a inwestuje się w błoto...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.11.2020, 11:30
A może te pieniądze lepiej wydać na szczytniejsze cele niż na rewitalizacje i tak już zniszczonego parku...
Ehhhhh
Ehhhhh 16.11.2020, 19:22
Jaki zniszczony park człowieku o czym ty piszesz. Odzyskuje swój blask w końcu. Jeżeli są możliwości na pozyskanie tych pieniędzy to trzeba brać. Ludzie co się z wami dzieje? Potraficie tylko narzekać. Poprzednia ekipa nie budowała, źle. Obecna buduje i tez źle. Weźcie się za uczciwą robotę a nie tylko narzekacie i czekacie aż wam manna z nieba będziecie lecieć. Szok
ehhhhh
ehhhhh 16.11.2020, 09:09
Nikt wam ludzie nie dogodzi, buduje źle, nie buduje też źle. Zdecydujcie się na coś. Ostatnio pojawiły się informacje na temat przyjęć do nowo tworzonej jednostki wojskowej. Trzeba rozejrzeć się, poczytać trochę, interesować się. Duży nabór jest. Jakim trzeba być idiotą żeby nie cieszyć się na taką inwestycję. Przypomnijcie ile ulic zrobił Stefaniuk, podpowiem żadnej. Pałac obiecał Bierecki i jak to zwykle z PiSem bywa nic z tego nie wyszło. Uważam, że trzeba się cieszyć z pozyskiwania środków zewnętrznych na budowę różnych obiektów, ponieważ przez takie inwestycje mają ludzie pracę w Białej Podlaskiej. Inwestycje realizują bialskie firmy. Ale wiadomo jak to bywa z wyborcami PiSu, uważają, że pieniądze lecą z nieba jak manna. Gospodarka, nawet lokalna, to system naczyń połączonych. Ludzie nie narzekajcie tylko weźcie się za robotę.
Małgorzata
Małgorzata 14.11.2020, 13:02
Może by tak ten super prezydent zaczął zabiegać o jakieś miejsca pracy w tym regionie bo niedługo będziemy tylko pić wódę i palić skręty za pieniądze z opieki na tych zagospodarowanych za ciężkie pieniądze terenach...... Wszyscy stąd uciekną. Nie ma pracy nie ma miasta panie litwiniuk.....
Zamknąć lasy
Zamknąć lasy 13.11.2020, 22:51
Bociany ok, mogą zostać. Reszta taka sobie ;-)
Osik Jan
Osik Jan 13.11.2020, 22:02
Dziur w ulicach nie ma komu polatać. Nie ma zatok autobusowych na Jana Pawła i Francuskiej a miliony na fosy i wały. Niezłe wały robi PO. Nie bywam w parku z POwodu braku miejsc parkingowych.
Norbert
Norbert 16.11.2020, 13:34
Pretensje trzeba mieć do poprzedniej ekipy, że nie zrobiła tego o czym Pan pisze. Niech się Pan wybierze w lecie do parku, Park wreszcie odżył, jest miejscem zabaw dla dzieci i wypoczynku dla dorosłych. Bardzo dobrze że nie ma parkingu w parku, za to jest za byłą przychodnią na Warszawskiej i nie ma problemu żeby przejść te parę metrów do parku.
kaka
kaka 13.11.2020, 17:18
A miał być "PAŁAC" ?!?!?!?
kaka
kaka 13.11.2020, 17:05
No niech tylko walnie śnieg a później spłynie, to z tych beznadziejnie wymyślonych "inwestycji" będzie syfowisko !
Karol
Karol 13.11.2020, 16:08
Warto by było zainwestować część pieniędzy w kąpielisko i plażę.
Klaudia
Klaudia 16.11.2020, 13:20
Też popieram taką inwestycję ,nie ma gdzie spędzić czasu i poopalać się , popływać tak jak w małym Łukowie ,tutaj tylko budowa ścieżek rowerowych rowerzystom
Toja
Toja 16.11.2020, 09:37
I to byłaby jedyna sensowna inwestycja, reszta to jakaś paranoja i megalomania.
jprd co za dno
jprd co za dno 13.11.2020, 13:25
za te 4 bańki bociany też będą wypuszczać?

Pozostałe