Miasto w 2021 roku planuje przygotowac projekt mostu. To obietnica Litwiniuka z kampanii

  • 17.11.2020, 11:16 (aktualizacja 17.11.2020, 18:16)
  • Marta Stefaniak
Miasto w 2021 roku planuje przygotowac projekt mostu. To obietnica Litwiniuka z kampanii fot. fb Michał Litwiniuk Podpisanie projektu budżetu miasta Biała Podlaska na 2021 rok
Władze miasta podpisały projekt budżetu na 2021. Jedno z najważniejszych inwestycji projekt przedłużenia ulicy Artyleryjskiej do ulicy Koncertowej wraz z przeprawą na rzece Krzna.

Michał Litwiniuk, prezydent miasta Białą Podlaska w poście na facebooku poinformował o powrocie do pracy z izolacji w związku z zakażeniem się koronawirusem. Już jest zdrowy i zabrał się do pracy. W poniedziałek został podpisany projekt budżetu miasta Biała Podlaska na 2021 rok. - Przekazaliśmy dziś do Regionalnej Izby Obrachunkowej projekt budżetu na 2021 rok. To kolejny budżet prorozwojowy, który pozwala nam kontynuować inwestycyjną ofensywę tak istotnie zmieniającą miasto. Wśród prawie 448 mln zł wydatków aż 91 przeznaczymy na inwestycje. Zawiera on następny - mogę śmiało rzec - historyczny projekt: przeprawę w ciągu ulic Artyleryjskiej i Dalekiej z mostem na Krznie - podkreśla Michał Litwiniuk.

To największa z obietnic wyborczych włodarza z kampani przed wyborami samorządowymi.

Marta Stefaniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gutek
Gutek 19.11.2020, 09:35
Nam ten most nie jest potrzebny. Nam potrzeba wschodniej obwodnicy miasta, aby wyprowadzić ruch tranzytowy Białystok-Chełm z Białej. Do tego potrzeba drogi przez Wólkę Gte
yhy
yhy 19.11.2020, 14:15
otóż to
Yatman
Yatman 18.11.2020, 15:53
Ufff...ufff....zaczynając 29 lat temu pracę dowiedziałem się w biurze planowania przestrzennego, że teren szerokości dwóch działek od warszawskiej do rzeki jest przewidziany przez urbanistów na tą inwestycję....tzn. drogę i most. Brawo urbaniści ! Może doczekamy realizacji.
Sławek
Sławek 18.11.2020, 11:40
Szanowny Panie Prezydencie - ludzie doskonale wiedzą dlaczego nie udostępnia się przejazdu tunelem pod torami na ul. Lubelskiej, to nie wina PKP ale... Pan wie co dalej
Leszek
Leszek 18.11.2020, 12:50
Myślę że na tak postawione pytanie Szanowny Pan Prezydent Białej Podlaskiej na pewno szybko i rzeczowo odpowie dlaczego jest cisza na budowie tunelu?
Robert
Robert 17.11.2020, 23:21
To ja mam pytanie do Pana Litwiniuka. Dlaczego przebudowując ul. Warszawską i Artyleryjską nie przygotowano ronda mając w planach przedłużenie ul. Artyleryjskiej? Czy nie jest to skrajnym debilizmem?? Czy można tak poprostu wydać kasę na budowę, a po roku lub dwóch latach rozwalić to na co się wydało kupę pieniędzy? Gdzie logika??
Obserwator
Obserwator 18.11.2020, 22:03
To ja też mam pytanie do Pana Litwiniuka. Dlaczego budując tunel i naprawę ul. Dalekiej nie przewidziano większego natężenia ruchu i dobrego połączenia ul. Dalekiej wprost do tunelu? Gdzie logika??
Mieszkaniec Kołychawy.
Mieszkaniec Kołychawy. 19.11.2020, 17:32
To może ja odpowiem w imieniu Pana Prezydenta. Pierwotnie plan tunelu zakładał że wylot będzie w ulice Daleką. Jednak poprzednia ekipa (Stefaniuk+Chodzinski) postanowili że zaoszczędzą i wybrali tańsze rozwiązanie czyli dojazd do tunelu od Witoroskiej. Według mnie to największa głupota komunikacyjna w naszym mieście która niestety nie da się już naprawić.
mati
mati 20.11.2020, 09:58
Ciekawe czy chciałbyś mieć ciężarówki pod oknami gdyby wlot wiaduktu był w ulicę daleką poza tym ciekawe jakby ludzie wyjechali z osiedla.
Mieszkaniec Kołychawy
Mieszkaniec Kołychawy 20.11.2020, 21:09
Szanowny mati, Ulica Daleka jest znacznie szersza od Witoroskiej wiec logicznym jest że to ona miała przejąć ruch pojazdów. Wyjazd z osiedla były przez Twarda - Daleka - Koncertowa.
mati
mati 22.11.2020, 19:18
Tylko maiłbyś ciężarówki całą dobę pod oknem
ciekawie czy było by fajnie.
Mieszkaniec Kołychawy
Mieszkaniec Kołychawy 23.11.2020, 12:25
Oczywiście że wolałbym aby ciężarówki nie jeździły pod moim domem, chyba każdy woli spokój i ciszę. Ale analizując plan zagospodarowania i całokształt układu komunikacyjnego w okolicy naszego osiedla zasadnym byłoby aby ruch odbywał się na zasadzie Lubelska-tunel-Daleka.
mati
mati 24.11.2020, 10:28
Ciekawe co byś pisał gdyby ruch z wiaduktu skierowano na osiedle lepiej byłoby żeby powstała wschodnia obwodnica miasta niż ten most według mnie nie jest on potrzebny.
Wariat
Wariat 19.11.2020, 19:36
Poprzednia ekipa to był duet Stefaniuk + Litwiniuk.
Zgoda
Zgoda 18.11.2020, 08:41
Zapytaj się Pan Stefaniuka, po co zrobił debilny wyjazd z artyleryjskiej. masz rację, Stefaniuk zrobił największą głupotę. Bez myślenia o przyszłości całkowicie. Ciekawe ile jeszcze takich kwiatków wyjdzie. Pisałem już dawno o tym, że Warszawska i artyleryjska powinne mieć rondo ze względu nawet na przyszłość, gdzie być może mógł by powstać most. Zresztą po co przez tyle lat robiono wykupy tych gruntów pod ulicę do mostu i wysiedlano ludzi.
jjo
jjo 25.11.2020, 07:51
To ja mam dalszą część głupot. W ubiegłym roku wybudowano ścieżką rowerową od ronda k/biedry na Terebelskiej do obwodnicy. Jakies 50 m. Ścieżkę w tym roku rozebrano, bo budowane jest rondo na skrzyżowaniu obwodnicy z Terebelską. . Poszło w błoto jakies 10 tyś. zł. Służyła kawałek lata , jesień i zimą \ jeżeli zimą służyła w ogóle . Na wiosnę zepchnął to spychacz. Brawo magistrat. . Czy nie można było się zatrzymac na rondzie k biedry skoro wiadomo było że będzie przebudowa ? Proszę mi nie wciskać kitu że nikt w magistracie nie wiedział że na terenie miasta będzie prowadzona inwestycja przez GDDKiA , gdzie wykupowano grunty pod budowę itp. Chore.
rumcajs
rumcajs 17.11.2020, 22:05
a co z remontami ulic .
Czytelnik
Czytelnik 17.11.2020, 21:26
Tytuł poraża. Nie odległą perspektywą, ale brakiem szacunku do najważniejszej osoby w Białej Podlaskiej. Zapomniano dodać przynajmniej: Pan, Prezydent, Michał, (a najlepie wszystko razem).
Toja
Toja 25.11.2020, 11:14
Myślałem, że tylko ja zauważam takie rzeczy. Tak, w polskim języku zwracanie się do człowieka tylko po nazwisku jest obraźliwe, tak to przynajmniej było odbierane za mojej młodości.
Leszek
Leszek 18.11.2020, 12:38
Szacunek dla kogo dla bobra?
Toja
Toja 25.11.2020, 11:16
Dla Prezydenta Miasta, czyli dla Miasta Biała Podlaska, czyli dla nas wszystkich.
mieszkaniec
mieszkaniec 17.11.2020, 16:06
Nareszcie prezydent który coś robi, ścieżki rowerowe, remonty dróg a teraz jeszcze most. Jestem pod wrażeniem.
Ala
Ala 18.11.2020, 09:54
Ale to nie litwiniuka zasługa. Nie wiem co jest jego zasługą. Chyba marsz gówniar....
mati