Okradziony podczas sprzedaży telefonu komórkowego

  • 19.11.2020, 18:30
  • Natalia Laszuk
Okradziony podczas sprzedaży telefonu komórkowego fot. archiwum Próbował sprzedać telefon, a z jego konta zniknęły pieniądze
Podczas sprzedaży telefonu dostał SMS wyglądającego jak wiadomość systemowa. W wiadomości znajdował się również link do strony internetowej, z której złodziej ukradł pieniądze.

Mężczyzna chcący sprzedać telefon komórkowy wystawił go na stronie internetowej. - Jeszcze tego samego dnia odezwała się do niego osoba zainteresowana kupnem. Po ustaleniu szczegółów transakcji mężczyzna otrzymał SMS, który wyglądał jak wiadomość systemowa. W wiadomości znajdowały się również informacje o szczegółach transakcji  oraz link do strony internetowej – informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Po otwarciu linku mężczyzna wpisał numer karty kredytowej wraz z kodem zabezpieczającym. Po chwili otrzymał kod weryfikacyjny potwierdzający wykonanie transakcji. Tym samym z jego konta zniknęła suma niemal 1300zł. Wtedy kontakt z kupującym się urwał. Pokrzywdzony dodał, że tego samego dnia otrzymał także sfałszowane potwierdzenie wykonanego przelewu za zakupiony telefon oraz adres do wysyłki w Londynie. Mężczyzna zgłosił sprawę organom ścigania.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wydarzenia i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu transakcjach.

 

Natalia Laszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe