Przemyty się nie udały. Papierosy zostały na granicy

  • 26.11.2020, 10:42
  • Karolina Jaszczuk
Przemyty się nie udały. Papierosy zostały na granicy fot. KAS Funkcjonariusze podczas kontroli wagonów
W ciągu ostatniego tygodnia celnicy wraz ze strażnikami granicznymi udaremnili dwa duże przemyty wyrobów tytoniowych z Białorusi. Łącznie ujawniono prawie 7 tysięcy paczek papierosów.

W minionym tygodniu celnicy skontrolowali w Małaszewiczach pociąg towarowy wjeżdżający z Białorusi do Polski. Użyli w tym celu skanera RTG. Dzięki niemi ujawnili 5 tys. paczek "nielegalnych papierosów". Były ukryte w wagonie z pelletem. Ich wartość rynkową oszacowano na ponad 70 tys. złotych.

Kolejny przemy udaremnili 21 listopada podczas wspólnych działań ze strażnikami granicznymi. Tym razem nielegalny towar ukryty był w trzech wagonach pociągu towarowego relacji Brześć-Małaszewicze. W ścianach węglarek ujawniono ponad 1,6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe