Chroń swoje życie. Noś odblaski

  • 26.11.2020, 11:13
  • Karolina Jaszczuk
Chroń swoje życie. Noś odblaski Policja
Policjanci przypominają jak ważne jest noszenie odblasków w czasie jesiennej szarówki oraz zmroku. Edukują i rozdają je mieszkańcom.

Coraz niższa temperatura powietrza, opady deszczu, silny wiatr, częste zamglenia towarzyszące jesiennej aurze, a także szybko zapadający zmierzch, sprawiają, że piesi jak i rowerzyści są mało widoczni na drodze. Może to przyczynić się do większej liczby wypadków i kolizji w tym okresie.

- Zderzenie pieszego, czy kierującego jednośladem z pojazdem ma zazwyczaj tragiczne skutki. Dlatego policjanci bialskiej drogówki, w trosce o bezpieczeństwo „niechronionych uczestników ruchu drogowego" podczas pełnionych służb na drogach powiatu rozdają elementy odblaskowe osobom, które ich nie posiadają. Również wczoraj (25 listopada) kolejni piesi otrzymali opaski odblaskowe. - wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy.

Policjanci przypominają również, że uczestnik ruchu posiadający elementy odblaskowe chroni swoje życie. - Pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny w światłach pojazdu już z odległości 120-150 metrów, a osoba, która nie ma odblasków z około 20 metrów. Niestety często to zbyt mało, żeby kierowca mógł prawidłowo zareagować bezpiecznie hamując. - dodaje funkcjonariuszka.

Warto pamiętać, że w terenach niezabudowanych pieszy zobowiązany jest do używania elementów odblaskowych.

 

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe